سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۸۰۰۶۵۱
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۵- ۳۶: ۱۰
طبق مصوبه مجلس در برنامه ششم
نمایندگان مجلس در برنامه ششم توسعه دولت مکلف به منظور ایجاد شفافیت در اجرای قانون دریافت‌ها و پرداخت‌های مرتبط با قانون هدفمندکردن یارانه‌ها را در جداول جداگانه‌ای همراه با بودجه‌های سنواتی تقدیم مجلس کند.

به گزارش خبرگزاری بسیج،  نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (شنبه) پارلمان و در ادامه رسیدگی به لایحه برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران، با پیشنهاد الحاقی به ماده 49 این لایحه موافقت کردند.

 

به موجب مصوبه مجلس، به منظور ایجاد شفافیت در اجرای قانون، دولت مکلف شد دریافت ها و پرداخت های مرتبط با قانون هدفمندکردن یارانه ها را در جداول جداگانه ای حاوی اقلام زیر همراه با بودجه های سنواتی به مجلس شورای اسلامی تقدیم کند:

 

الف- کل دریافتی های حاصل از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها

 

ب- مالیات بر ارزش افزوده مرتبط با آن

 

ج- سهم شرکت های تولید و توزیع کننده انرژی به تفکیک هر شرکت

 

د- سهم سازمان هدفمند کردن یارانه ها به منظور اختصاص به پرداخت یارانه نقدی و غیرنقدی به خانوارها، کمک به بخش سلامت و حمایت از تولید و اشتغال از طریق تأمین اعتبارات مربوط به اجرای قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی مصوب 1390 و قانون توسعه حمل و نقل و مدیریت مصرف سوخت مصوب 1386

 

همچنین در تبصره 1 این ماده دولت مکلف شد سهم سازمان هدفمند کردن یارانه ها از دریافتی ها را هر ساله در ردیف منابع بودجه عمومی (شماره 210102) و مصارف با آن را در ردیف های مستقل و جداگانه در ارقام بودجه عمومی درج کند.

 

در تبصره 2 این ماده مقرر شد استفاده از منابع مذکور به هر نحوه دیگر در حکم تصرف غیرقانونی در اموال عمومی است.

 

طبق تبصره 3 این ماده، دولت مکلف شد گزارش تفصیلی این بند را هر 6 ماه به دیوان محاسبات کشور و مجلس شورای اسلامی ارائه کند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar