سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۸۰۱۰۹۴
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۵- ۲۳: ۰۸
کارشناس فضای مجازی در گفتگو با «بسیج»:
شاه‌محمدی گفت: غفلت والدین از فرزندان می‌تواند باعث گرایش آنها به فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی مخرب شود.
علی شاه‌محمدی کارشناس فضای مجازی و خانواده و جامعه‌شناس در گفتگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری بسیج با اشاره به خودکشی هایی که با الگوگیری و تاثیر از فضای مجازی در بین جوانان و نوجوانان جدیدا در کشور رخ میدهد، گفت: در کنار اموزش و تبلیغات موجود در فضای مجازی یکی از زیان های فضای مجازی اشنایی دختر و پسرهای جوان و نوجوان است که به دور از نظارت و کنترل والدین در فضای مجازی با جنس مخالف به راحتی ارتباط برقرار و این ارتباط به فضای واقعی کشیده میشود.

وی در ادامه و تشریح این مسئله بیان کرد: روابطی که خود فرد با جنس مخالف یا موافق پیدا کرده، بعد از مدتی این دوستیها دچار از هم گسستگی می شود واگر فرد نتواند با این معضل کنار بیاید، آن را فاجعه و استرس بسیار بزرگی تلقی می کند، که می‌تواند باعث اقدام به خودکشی شود.
 
این کارشناس با بیان اینکه غفلت والدین از فرزندان می‌تواند باعث گرایش آنها به فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی مخرب شود، عنوان کرد: در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی فرزندان مستعد انواع خودزنیها، خودکشیها را آموزش می ببینند؛ پررنگ شدن خودکشی در فضای مجازی در کنار استرسهای ناشی از زندگی واقی و پارادکس های بین این 2 زندگی می‌تواند باعث تحریک و تسریع در اقدام به خودکشی شود.

وی در پایان با اشاره به اینکه اقدام به خودکشی در زنها حدود سه برابر نسبت به مردها بیشتر است اما به هر حال خودکشی موفق در مردها بیشتر از زنها است، یاد اور شد: سومین علت مرگ در گروه سنی 15 تا 24 سال، خودکشی است و یکی از مواردیست که علت مرگ بالایی را شامل می‌شود و در این سنین فرزندان نیازمند حمایت ، نظارت و کنترل والدین هستند.


بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar