سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۸۰۱۷۰۷
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۵- ۵۲: ۰۸
در راستای موضوع راهیان نور و همیاران مدافعان حرم
جلسه کمیته اجرایی بسیج دانش آموزی شاهرود با موضوع راهیان نور و همیاران مدافعان حرم برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری بسیج از شاهرود، جلسه کمیته اجرایی بسیج دانش آموزی شاهرود با موضوعات راهیان نور دانش آموزی و طرح همیاران مدافعان حرم در سالن جلسات مدیریت آموزش و پرورش شاهرود برگزار شد.

در این جلسه که فرمانده و مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج سپاه شاهرود و مسئول اردوئی و گردشگری و راهبردی و فرماندهان حوزه های بسیج دانش آموزی ایمان و کوثر و سرپرست و معاونین آموزش ابتدایی و متوسطه و فرهنگی پرورشی و کارشناسان حوزه بسیج این مدیریت حضور داشتند در خصوص برگزاری اردوی راهیان نور و طرح همیاران مدافعان حرم به بحث و تبادل نظر پرداختند.

سرهنگ پاسدار حمید دامغانی در این جلسه با بیان اینکه شهرستان شاهرود در سطح استان از نظر اعزام دارای رتبه پایینی است اظهار کرد: باید تلاش کنیم و با برگزاری منظم جلسات کمیته هماهنگی با حضور مدیر آموزش و پرورش و فرمانده سپاه در جلسات باعث قوام و دوام جلسات است.

وی افزود: اعضا باید در این جلسات حضور حداکثری داشته باشند تا تاثیر این جلسات در برنامه ها بیشتر و بیشتر شود.

سرهنگ جمال الدین غنایی مسئول بسیج دانش آموزی حوزه ایمان در این جلسه با بیان اینکه درخواست ریلی شدن سفر راهیان نور داده شده است افزود: تاریخ اعزام پسران 29 بهمن و به استعداد 200 نفر با 5 دستگاه اتوبوس است که به مدت 4 روز برگزار می شود و اردوی راهیان نور دختران در دو مرحله 17 و 21 بهمن ماه به استعداد 400 نفر برگزار می شود.

وی با اشاره به طرح همیاران مدافعان حرم گفت: در دیماه 95 برگزاری جلسات با اولیاء و مربیان و مدیران و معلمان در مورد مدافعان حرم برگزاری مسابقات نشریه،دلنوشته و نقاشی و انشاء نویسی و توزیع قلک در مدارس ابتدایی از اول بهمن، و در دبیرستان ها جمع آوری بسته های خشکبار و البسه و کمک های نقدی و غیر نقدی تا پایان بهمن ماه مورد نظر است.

سرگرد پاسدار حسین گرزین مسئول ستاد جمع آوری کمک های مردمی به جبهه مقاومت شهرستان نیز در این جلسه با اشاره به برنامه های قبل اجرا در طرح همیاران مدافع حرم بیان کرد: برای جمع آوری پیشنهاد می شود دو نفر خواهر و دو نفر برادر با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و مشارکت همگانی مردمی با ایجاد موج و فضای فرهنگی در مدارس اجرا می شود.

وی افزود: استفاده از سخنرانان در جلسات برای فرهنگ سازی و پیش بینی منابع مالی برای اجرای مسابقات و بُرد خبری آن و برگزاری مسابقات ورزشی با رویکرد مدافعان حرم در دبیرستان ها در دهه اول بهمن مورد دقت و توجه باشد.

حمید باباخانی سرپرست اداره آموزش و پرورش شاهرود نیز در این جلسه با خیرمقدم با اشاره به تشکیل جلسات انجمن در دیماه ویژه مدارس ابتدایی با محوریت استفاده از سخنرانان برای مدافعان حرم عنوان کرد: جلسه مدیران مدارس در سه مقطع در 23 دی برگزار و در این جلسه با حضور فرمانده و یا مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه شاهرود این موضوع تبیین شود.

وی تصریح کرد: در طول دهه فجر و روز 20 بهمن ماه به نام جبهه مقاومت نامگذاری و با استفاده از مدافعین حرم در این خصوص فرهنگسازی شود و نشست مشترک خبری با هدف اعلام این برنامه ها و اهداف آن نیز اجرایی گردد.

سیدمحمدرضا کریمی معاون پرورشی آموزش و پرورش شاهرود نیز در این جلسه با اشاره به راهیان نور گفت: دغدغه های این اردو کم بودن زمان برگزاری اردو و عدم ریلی بودن سفر که با اتوبوس انجام می شود و سهمیه از تهران برای استان ده هزار نفر است که استان یک چهارم آن را قبول کرده و انجام خواهد داد.

وی افزود: در راستای تحقق حضور دانش آموزان و بهره برداری از این اردو کمیته پیوست فرهنگی تشکیل شود و شورای آموزش و پرورش در این خصوص تشکیل تا بتوانیم نحوه اعزام را تغییر دهیم.

در این جلسه مقرر شد کمیته هماهنگی در خصوص این جلسه با حضور نمایندگان سپاه و آموزش و پرورش در خصوص پیگیری این برنامه ها تشکیل شود.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar