سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۸۰۱۸۱۹
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۵- ۴۱: ۰۹
استاد دانشگاه های قزوین:
استاد دانشگاه های قزوین گفت: دولت ترکیه باید از رفتار کشورهای قدرتمند با صدام و قذافی که عمری را در خدمت به استکبار سر جنباندند درس می گرفت که البته اینگونه نشد، تب قدرت همواره این توهم را ایجاد می کند که آینده چیزی فراتر از سرنوشت امتحان شده در گذشته است.

قنبرلو استاد دانشگاه ‌های قزوین در گفتگوی اختصاصی  با خبرنگار خبرگزاری بسیج در قزوین، پیرامون   حمله تروریستی بابانوئل به یک کلوپ شبانه در ترکیه اظهار کرد: عامل اصلی اتفاقات و تنش های روی داده در ترکیه برآمده از مواضع  و سیاست های غلط خود ترکیه می باشد.

وی ادامه داد: ترکیه از جانب سایر کشور ها نظیر ایران این تذکر را دریافت کرده بود که هدف بعدی پس از از بین بردن دولت سوریه و فروپاشی این کشور خود دولت اردوغان و ترکیه خواهد بود.

قنبرلو با اشاره به اهداف همیشه استکباری جهان غرب به سر دم داری آمریکا بیان کرد: استکبار جهانی هرگز چشم دیدن اقتدار و یا قدرتمند شدن کشور های اسلامی و یا حتی کشور هایی که اندیشه غالب در آنها اسلام است را ندارد.

این استاد دانشگاه و اندیشمند سیاسی اذعان کرد: دولت ترکیه باید از رفتار کشورهای قدرتمند با صدام و قذافی که عمری را در خدمت به استکبار سر جنباندند درس می گرفت که البته اینگونه نشد، تب قدرت همواره این توهم را ایجاد می کند که آینده چیزی فراتر از سرنوشت امتحان شده در گذشته است.

وی تصریح کرد: صدام و قذافی با تکیه بر استکبار جهانی تصور کردند می‌توانند آقای منطقه شوند که البته همانطور که گفتیم آمریکا اجازه قدرتمند شدن به یک کشور اسلامی را نمی دهد، متاسفانه امپریالیست جهانی قصد تجزیه همه کشورهای اسلامی با وسعت بیشتر را در دستور کار بلند مدت خود دارند.

قنبرلو در پاسخ به این سوال که «برخورد دستگاه دیپلماسی ایران با اتفاقات اخیر در ترکیه چگونه بوده است و چه برنامه ای در دستور کار قرار خواهد گرفت» تشریح کرد:  این اتفاق یک فرصت برای دیپلماسی و سیاست‌های خارجی ایران است که صلح طلبی و حسن نیت خود را به کشورهای همسایه و جهان ثابت کند، بدیهی است که ما علاقه ای نداریم که در کشور همسایه آشوبی برپا شود.

قنبرلو در پایان این گفت وگو  خاطرنشان کرد: همه کشورها و دیدگاه های مختلف سیاسی باید بدانند که به قدرت ها و استکبار جهانی نمی‌شود تکیه کرد.

مسئله ترکیه، صدام و قذافی باید  درس عبرتی شود برای دولت ترکیه و یا دولی نظیر آن، باید متوجه شوند وقتی کشوری اقتدار نداشته باشد از بین خواهد رفت.

1007/ت30/ب

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar