سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۸۸۰۱۸۹۲
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۵- ۲۸: ۱۱
‎حجت الاسلام رئیسی:
‎تولیت آستان قدس رضوی گفت: مداحان اهل بیت(ع) ابتدا باید در خود معرفت ایجاد کنند تا بتوانند در ادامه سبقه های معرفتی و شناختی را در مستمعین افزایش دهند و لازمه این مهم مطالعه و ارتقای قدرت تفکر و تعقل است.
به گزارش خبرنگار بسيج مداحان،‎حجت الاسلام رئیسی در جمع شعرا و ذاکران اهل بیت(ع) کانون بسیج مداحان اظهار کرد: سخنرانان و ذاکران باید صبغه معرفتی و شناختی داشته باشند تا کسانی که پای منبرها می نشینند معرفت پیدا کنند. ‎وی ادامه داد: با نگاهی به زیارت نامه ها در می یابیم که در ابتدا صبغه شناختی مطرح می شود و امام به زائر شناسانده می شود و در بخش دوم صبغه الهی زیارتنامه در زندگی زائر تغییر ایجاد می کند. ‎تولیت آستان قدس رضوی اذعان کرد: مداحی ها باید یک بسته معرفتی باشند، تا امام محبوب را به مخاطب بشناسانند، لذا عده ای از ترس خدا و عده ای دیگر برای رفتن به بهشت نماز می خوانند که عشق به خدا بالاترین مرتبه را دارد و این همان شناخت معرفتی است که باید در مخاطبان ایجاد شود. ‎رئیسی، عاشورای حسینی را سرشار از صبغه های عقلانی دانست و افزود: عاشورا مهم است و در این روز امام حسین(ع) به ما معرفت آموخت و مداحان و سخنرانان باید به سبقه های معرفتی و عقلانی این واقعه در مجالس بپردازند. ‎وی اذعان کرد: در گذشته مداحان بزرگ صبغه های معرفتی و شناختی را به مستمعین منتقل می کردند، اما امروز این رویه کمرنگ شده و می طلبد تا همه واعظین و ذاکرین نسبت به این امر فراموش شده تدبیر کنند. ‎تولیت آستان قدس رضوی تاکید کرد: دشمن به دنبال ایجاد شبکه های مجازی است و از سوی دیگرهیئت های مذهبی بزرگترین شبکه ارتباطی جهان اسلام که با نام امام حسین(ع)تشکیل می شوند و ذاکران اهل بیت (ع) باید از این فرصت به نحو احسن استفاده کنند. ‎رئیسی ادامه داد: هیئت های مذهبی مدارس بزرگی هستند که مردم در آن به دنبال دریافت معارف دینی می گردند، لذا بایستی با استفاده از ابزار و فرصت بوجود آمده در جهت معرفت افزایی مردم بیشترین استفاده را ببریم. ‎وی از برخی سخنان مطرح شده در خصوص سیاسی کردن هیئت ها انتقاد کرد و افزود: در برخی هیئت های مذهبی مطرح می کنند که مسائل سیاسی را نگوئید و این در حالی است که ابتدا تا اخر تمام زیارت نامه ها سیاسی است. ‎تولیت آستان قدس رضوی خاطر نشان کرد: شاخصه اعتدال ولی خدا بر زمین است و در زمان غیبت، فقیه جامع الشرایط شاخص این اعتدال است و باید از ایشان اطاعت پذیری داشته باشیم. ‎رئیسی بیان کرد: مداحان و سخنرانان باید در مخاطب ذائقه سازی کرده و در برخی اوقات ذائقه مردم را تغییر دهند، لذا مجالس و هیئت ها نباید صرف مصیبت باشند، زیرا اگر معرفت ایجاد شود هیچکس خدا و ائمه(ع)  را ترک نمی کند. ‎وی مشکل اصلی مداحان و رادیو تلویزیون را مخاطب زدگی عنوان کرد و افزود: این امر باعث شده تا همه به سمت سلیقه و نوع مخاطب حرکت کنند، هر چند که سلیقه و مخاطب مهم است اما نباید کارها به این سمت منحرف شود. ‎تولیت استان قدس رضوی تصریح کرد: شعرا باید شعرهایی بسرایند که باعث دلدادگی مخاطبین شوند تا معرفت انها افزایش یابد. ‎وی تاکید کرد: مداحان در امنیت ملی کشور جایگاه دارند، زیرا بچه های هیئتی بعنوان سرمایه های این انقلاب در درون این هیئت ها آموزش می بینند و باید این پایگاههای انقلاب را به لحاظ کیفیتی ارتقا دهیم. 
‎انتهای پیام/

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar