سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۸۸۰۳۴۴۸
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۵- ۱۳: ۰۸
شهرستان دلگان استان سیستان و بلوچستان:
امام جمعه دلگان با احداث ۲ گلخانه در مجتمع امام علی (ع) این شهرستان بصورت عملی اقتصاد مقاومتی را اجرا و برای دو نفر اشتغال آفرینی کرده است.
به گزارش سرویس بسیج مساجد و محلات خبرگزاری بسیج، امام جمعه دلگان در  راستای اجرای اقتصاد مقاومتی و عمل به فرامین مقام معظم رهبری، در مجتمع الغدیر این شهرستان اقدام به راه اندازی گلخانه ای در محوطه همین مجموعه فرهنگی و مذهبی کرده است.

امام جمعه دلگان با احداث ۲ گلخانه در مجتمع امام علی (ع) این شهرستان بصورت عملی اقتصاد مقاومتی را اجرا و برای دو نفر اشتغال آفرینی کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین "عظیم بامری" امام جمعه دلگان با بیان اینکه با توجه به نامگذاری امسال به عنوان سال " اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" و اجرایی نمودن فرامین رهبر معظم انقلاب، دو تا گلخانه در مجموعه مصلی امام علی (ع) راه اندازی شده است و افزود: "بنده کشاورز نیستم ولی در راستای فرامین مقام معظم رهبری، این گلخانه ها را احداث کرده ام".

وی افزود: "راه اندازی این گلخانه ها در مجتمع مصلی امام علی (ع) شهرستان دلگان جهت الگوبرداری برای کشاورزان این منطقه بوده است که می توان در مکانی کوچک کار کشاورزی کرد و بصورت عملی اقتصاد مقاومتی را اجرا کرد".

امام جمعه دلگان با اشاره به اینکه این دو گلخانه در هزار متر که هر گلخانه ۵۰۰ متری و از طریق یک لوله آب، یک لیتر در ثانیه آبیاری می شوند تصریح کرد: "روزانه ۱۵۰ تا ۲۰۰ کیلوگرم خیار سبز از این گلخانه ها برداشت می شود و جهت مصارف مجتمع استفاده می شود".

حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری با بیان اینکه با راه اندازی این گلخانه ها در مجتمع مصلی امام علی (ع) دلگان برای دو نفر بصورت مستقیم اشتغالزایی شده است اضافه کرد: "

مردم منطقه باید در جهت گام برداشتن در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی بصورت عملی اقدام کنند. وی با تاکید بر اینکه می شود با کمترین زمین های کشاورزی و آب کم، بهترین کار کشاورزی که بازدهی زیادی هم دارد، انجام داد بیان کرد: "برخی از افراد هستند که صدها هکتار زمین برای کشاورزی دارند، امام بهره خوبی نمی برند و هزینه هایی زیادی متحمل می شوند و هیچ سودی برای آنها ندارد".

امام جمعه دلگان خاطر نشان کرد: "از زمان آغاز برداشت خیار در این گلخانه ها، روزانه ۳۰۰ هزار تومان درآمد آن است که هم برای مصارف گلخانه استفاده می شود و هم هزینه برای دو نفری که در آنجا مشغول به کار هستند می شود".

انتهای پیام/ج

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar