سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۸۰۴۱۴۸
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۵- ۳۰: ۱۲
مسئول سازمان بسیج اساتید در گفتگو با «بسیج»:
صلاحی گفت: اگر بخواهیم فرهنگ ایرانی اسلامی در کشور شکل بگیرد باید مبتنی بر فرهنگ خودمان در پی ساخت کشور باشیم.
صلاحی مسئول سازمان بسیج اساتید در گفتگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری بسیج با اشاره به هشدار های مکرر رهبر معظم انقلاب در حوزه فرهنگ گفت: بحث اول در مسائل فرهنگی بر می گردد به اینکه ما نباید در اداره و پیشرفت کشور تسلیم جو غالبی شویم که مدیریت آن دست آمریکایی هاست.

وی افزود: ما باید در پی ایجاد یک تمدن جدید یعنی تمدن اسلامی باشیم که مقام معظم رهبری شاخص ها و حتی راهبردهای آن را هم تبیین کردند. تمام اختلافات از این دو منظر است اگر معتقد شدیم که ما باید به سمت نظام بین الملل یعنی دو سه کشوری برویم که بر جهان حاکم هستند دیگر نمی توانیم از فرهنگ خودی و فارسی و اسلامی حرفی بزنیم.

مسئول سلزمان بسیج اساتید تصریح کرد: در این صورت آنها در همه موارد برای ما تکلیف مشخص کنند و زندگی ما به سبک غربی نزدیک می شود ولی اگر بخواهیم فرهنگ ایرانی اسلامی در کشور شکل بگیرد باید مبتنی بر فرهنگ خودمان در پی ساخت کشور باشیم و تا این دو مسئله در ذهن مدیران ما حل نشود کاری از پیش نمی رود.

صلاحی اظهار داشت: مسائل مربوط به سینما و کنسرت و اینها مسائل رو بنایی فرهنگ ما است تا تکلیف ما در اداره فرهنگی کشور به یکی از دو روش بالا مشخص نشود مشکلات نیز حل نمی شود.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar