سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۸۰۴۴۵۱
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۵- ۳۴: ۰۸
کارشناس فضای مجازی در گفتگو با «بسیج»:
کرباسی گفت: طبق نظر اسلام، لذت به تنهایی امری تقبیح‌شده نیست، اما لذت‌گرایی ذاتاً مشکل‌زا و امری غیرمطلوب به حساب می‌آید.

حسین کرباسی کارشناس فضای مجازی و جامعه‌شناس در گفتگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری بسیج با اشاره به تغیر رفتار، اخلاق و تفکر کاربران فضای مجاری و تأثیر این فضا بر مخاطبان فعال خود گفت: آثار اینترنت و فضای مجازی در روابط اجتماعی بیش از سایر حوزه‌ها بوده و تغییرات و دگرگونی‌های زیادی را به وجود آورده است.

این کارشناس فضای مجازی با بیان اینکه لذت‌گرایی در بستر شبکه‌های اجتماعی غربی به دلیل فرهنگ رایج آن‌ها به وجود آمده، اظهار داشت: طبق نظر اسلام، لذت به‌تنهایی امری تقبیح نیست، اما لذت‌گرایی ذاتاً مشکل‌زا و امری غیر مطلوب به‌حساب می‌آید، ضمن اینکه متأسفانه هم‌اکنون به دنبال انجام جهادی هستیم که در آن زحمتی وجود نداشته باشد.

وی افزود: لذت‌گرایی باعث می‌شود که به سمت شبکه‌های اجتماعی سوق پیدا کنیم و به‌جای اینکه نگاه جمعی و عمومی داشته باشیم، خودمحور و فرد محور می‌شویم و سعی می‌کنیم که عکس سلفی از خود گرفته و در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنیم.

کرباسی اظهار کرد: متأسفانه کانال‌های خبری هم به ارزش اخبار توجهی ندارند و فقط سعی می‌کنند اخباری را نشر و یا بازنشر دهند که بیشتر دیده شود و در همین راستا، انتشار اخبار زرد که مغایر با اصول حرفه‌ای خبرنگاری است، در این کانال‌ها به‌وفور یافت می‌شود.


بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar