سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۸۰۵۵۱۲
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۵- ۲۹: ۱۹
تسطیح مسیر و احیای تاج خط در مسیر خط لوله 20 اینچ منطقه شمال‌شرق با موفقیت انجام شد.

به گزارش خبرگزاری بسیج از شاهرود؛ رئیس تعمیرات خط، خطوط لوله نفت منطقه شمالشرق شاهرود گفت: تسطیح مسیر خطوط لوله طبق برنامه‌های سالیانه انجام می‌گیرد اما امسال به دلیل افزایش آب‌بردگی‌ ناشی از بارش‌ نزولات جوی، تسطیح حریم و احیای تاج در مسیر خطوط انتقال نفت این منطقه با اولویت بیشتری پیگیری و انجام گردید.

محمدمهدی جامعی افزود: عملیات تسطیح مسیر به منظور مرمت ناهمواری‌های جاده سرویس خطوط لوله و رفع آب‌بردگی‌های مسیر، تقویت سیل بندها و تاج خط، رفع تجاوزات کشاورزی و... با همکاری ترابری و با امکانات و تجهیزات منطقه انجام شد.

وی به طول مسیر تسطیح اشاره کرد و گفت: این عملیات به طول 42کیلومتر از کیلومتر 655 تا 697 در محدوده مرکز انتقال نفت سبزوار- تاسیسات نیشابور انجام گردید.

به گفته وی؛ درحال حاضر امکان دسترسی آسان به این بخش از خطوط ایجاد شده و ساماندهی لازم صورت گرفته است.

پاکسازی حریم خطوط لوله منطقه شمالشرق از تجاوزات کشاورزی

رییس واحد تعمیرات خط منطقه شمال‌شرق همچنین گفت: تجاوزات کشاورزی مسیر خط 20 اینچ شاهرود -مشهد پس از اطلاع رسانی، هشدار و برگزاری جلسات با مجاورین خط لوله، رفع شد

جامعی افزود: پس از انجام فرهنگ سازی و صحبت‌های رو در رو با کشاورزان و بیان حوادث ناشی از این تجاوزات، حریم خط آزاد شد

وی ادامه داد: همچنین تعدادی از تیرپایه‌های برق خط 22 اینچ شاهرود مشهد نیز جمع آوری شد.

به گفته وی؛ بخش عمده‌ای از این تعارضات بر اثر ناآگاهی و سهل انگاری مجاورین خط و یا عدم همکاری ادارات دولتی در گرفتن استعلام از شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایجاد می‌شود.

منطقه شمال‌شرق در قبال همکاری کشاورزان در تخلیه مسیر خط، خدماتی چون تسطیح جاده و ساخت آبراه کشاورزی برای آنها انجام دهد و خوشبختانه با این تعاملات سازنده فرهنگ سازی مناسبی در این خصوص صورت گرفته است.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar