سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۸۰۵۹۲۱
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۵- ۳۶: ۱۰
مسئول کارگروه بسیج جامعه زنان قزوین:
مسئول کارگروه بسیج جامعه زنان استان قزوین گفت: مسئولین به جای عقیم‌سازی افراد کارتن خواب به دنبال رفع مشکلات قشر ضعیف جامعه باشد.

به گزارش خبرگزاری بسیج در قزوین، دکتر فاطمه محمدبیگی مسئول کارگروه بسیج جامعه زنان استان قزوین با تاکید بر اینکه مسئله رسیدگی به وضعیت زندگی کارتن خواب‌ها موضوع مهمی است که به همه اقشار جامعه مربوط می‌شود، اظهار کرد: این قشر از جامعه هم مانند سایر مردم حق حیات و زندگی دارند.
وی با بیان اینکه هیچ انسانی اجازه ندارد به هر دلیلی حق فرزندآوری را از یک انسان دیگر بگیرد، افزود: حق پدر یا مادر شدن یا حق فرزندآوری یکی از اساسی‌ترین حقوق یک انسان محسوب می‌شود.
این مسئول عنوان کرد: بشر نیاز به بقای نسل دارد و این موضوعی نیست که بخواهیم به راحتی در مورد آن قضاوت کنیم .
کارشناس مسائل خانواده بیان کرد: افرادی که تصمیم به عقیم سازی عده‌ای از جامعه را می‌گیرند به نظر می‌رسد که نیاز به تقویت پایه‌های ایدئولوژیک خود دارند.
این فعال فرهنگی عنوان کرد: در مکتب اسلام به آنچه که بیش از همه پرداخته شده کرامت انسانی است و طبق آیه‌های قرآن کریم اگر کسی، فردی را به زندگی امیدوار نماید گویا کل مردم را زنده کرده است.
دبیر اجرایی بنیاد عفاف و حجاب تصریح کرد: حکم عقیم سازی یک عده از جامعه در واقع به نوعی جلوگیری از تولد انسان‌هایی است که شاید بتوانند در دنیا زندگی خوب و موثری داشته باشند.
وی ابراز کرد: اینکه بخشی از جامعه از طبقه کم‌برخوردار و مستضعف هستند دلیل بر این نمی‌شود که چنین حکمی را برای آن‌ها صادر کنیم یا خود را جای خدا بگذاریم.
مسئولان به جای صدور حکم عقیم سازی، مانع زندگی‌های اشرافی و حقوق نجومی شوند
وی اذعان داشت: مسوولان باید پایههای ایدئولوژی خود را قوی‌تر کنند و یا حداقل به مطالعه تفاسیر قرآن و آیات الهی در این زمینه بپردازند و فلسفه وجود بشر را بدانند.
این کارشناس خانواده گفت: جای سوال دارد که چرا باید هم زمان با ابلاغ حقوق شهروندی توسط رییس جمهور، شاهد چنین اظهار نظرهایی در مورد عقیم‌سازی قشر خاصی از شهروندان باشیم؟ چطور می‌شود دو کار متناقض در کنار هم قرار بگیرد؟
محمدبیگی اظهار کرد: مگر می‌شود از یک طرف حقوق شهروندی را به مردم ابلاغ کنیم و از طرف دیگر یکسری حقوق کاملا مسلم و اولیه را از افراد بگیریم؟ این تناقض‌ها از چشم مردم دور نیست و به درستی در مورد مسائل قضاوت می‌کنند.
دبیر اجرایی بنیاد عفاف و حجاب با تاکید براینکه همه افراد جامعه به طور یکسان حق زندگی کردن دارند، گفت: مسوولان اگر می‌خواهند کاری برای طبقه کم‌برخوردار و آسیب دیده جامعه کاری انجام دهند به جای صدور حکم بهتر است کیفیت و امکانات زندگی آنها را ارتقاء دهند.

وی اضافه کرد: مسولان ذی ربط باید علل ایجاد فقر و آسیب‌های اجتماعی را رفع کنند و با فاصله طبقاتی، زندگی‌های اشرافی و حقوق‌های نجومی به صورت ریشه‌ای مبارزه کنند.

این فعال فرهنگی تصریح کرد: اگر مسوولان نمی‌توانند با حقوق‌های نجومی و اشرافی‌گری مبارزه کنند دلیل نمی‌شود که طبقه مستضعف جامعه را زیر پای چرخ‌های توسعه له کنند.

محمدبیگی در پایان افزود: متاسفانه سیاست‌هایی که برخی از مسوولین پیش گرفته‌اند سیاست‌هایی نیست که در اسلام وجود دارد و لذا باید به اصل اسلام راستین بازگردند.

منبع: شاخص

 

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar