سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۸۰۶۱۳۱
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۵- ۵۸: ۱۳
معاون اجرایی سپاه صاحب الامر(عج):
معاون اجرایی سپاه صاحب الامر(عج) گفت: این کنگره برای شناساندن سیره و زندگی شهید قدرت الله چگینی می باشد تا نسل جوان ما و آینده بتوانند با الگو برداری از زندگی این شهید شاخص علاوه بر کار و تلاش در حوزه های مختلف همواره در خدمت نظام مقدس جمهوری اسلامی باشند.

به گزارش خبرگزاری بسیج در قزوین، ابوالفضل طاهر خانی معاون اجرایی سپاه صاحب الامر(عج) خصوص برگزاری کنگره ملی شهید شاخص فرهنگی سال 95 کشور شهید قدرت الله چگینی گفت: هدف ما از برگزاری این کنگره و یاد واره های شهدا، زنده نگهداشتن  تفکر این بزرگواران است

وی اظهار داشت: شهدا منشا وحدت و برکات زیادی برای امت اسلامی هستند و با خون خود توانستند امنیت و اقتدار را برای ما به ارمغان آورند، اقتدار کشور  و جامعه اسلامی در فرهنگ جهاد و شهادت طلبی  است و هرچقدر این فرهنگ را تقویت کنیم در برابر تهدیدات بهتر می توانیم مقاومت کنیم.

معاونت اجرایی سپاه صاحب الامر استان قزوین گفت: این کنگره برای شناساندن سیره و زندگی شهید  قدرت الله چگینی می باشد تا نسل جوان ما و آینده بتوانند با الگو برداری  از زندگی این شهید شاخص علاوه بر کار و تلاش در حوزه های مختلف همواره در خدمت نظام مقدس جمهوری اسلامی باشند.

طاهرخانی افزود: فرهنگ شهدا همان بیداری و بصیرت عالمانه است که در زمان و مکان مناسب تصمیم گیری به موقع داشته باشند، شهدا درس ایستادگی ، مقاومت و دشمن شناسی به ما دادند و شمع های الهی هستند که در مسیر حرکت انقلاب نور افشانی میکنند.

وی ادامه داد: هرچقدر می توانیم در دروس تحصیلی و پایه های مختلف  درسی شهدا را معرفی کنیم و تفکر و سیره و سبک زندگی آنان را برای  فرزندان خود بیان کنیم شهیدا نشانه های از پاکی خداوند بر روی زمین هستند و اقتدا به این عزیزان  صلابت و استواری در مسیر انقلاب را برای ما به همراه خواهد داشت.

معاونت اجرایی سپاه صاحب الامر درپاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر ورود درس شهدای مدافع حرم به کتب درسی بیان کرد:  این کار در حیطه اختیارات آموزش و پرورش و نهاد های مسئوول است اما ما به عنوان پیشنهاد  توصیه می کنیم که پیشکسوتان جهاد و شهادت و شهدای این مرزو بوم  را نگذاریم در پیچ و خم زندگی روز مره به فراموشی سپرده شوند و اگر دروسی مربوط به شهدای مدافع حرم و یا سایر شهدا در مقاطع مختلف تحصیلی ما  وارد شود بر تفکر نسل های حال و آینده ما بی تاثیر نخواهد بود.

1002/پ30/ب

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar