سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۸۸۰۶۱۷۲
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۵- ۰۹: ۱۵
حمله به شانس ریاست جمهوری بان کی ون
دبیر کل سابق سازمان ملل که خود را برای شرکت در رقابت های ریاست جمهوری کره جنوبی آماده می کند، با اتهام فساد مالی بستگان خود در آمریکا مواجه شده است.
به گزارش خبرگزاری بسیج، رویترز نوشت، «بان کی مون» که خود را برای بازگشت به کره جنوبی آماده می کرد با پرونده فساد بستگان خود در آمریکا مواجه شده است.

قرار بود بان کی مون در هفته جاری به کره جنوبی بازگردد اما برادر کوچکتر و برادرزاده وی با اتهام رشوه مواجه شده اند.

این وضعیت در حالی برای دبیرکل سابق سازمان ملل به وجود آمده که خبرهایی در مورد احتمال نامزد شدن وی در انتخابات ریاست جمهوری کره جنوبی منتشر شده است. البته بان کی مون شخصا تا کنون در مورد شرکت در انتخابات سخنی نگفته اما گروهی در کره جنوبی موضوع نامزد شدن او را در انتخابات پیگیری می کنند.

در این میان برخی از نظرسنجی ها نیز حکایت از شانس بالای بان کی مون برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری کره جنوبی دارند.

ماجرای پرونده مطرح شده علیه بستگان بان کی مون در امریکا از این قرار است که آنها متهم به پرداخت رشوه به تاجری از خاورمیانه در ماجرای فروش یک ساختمان به ارزش ۸۰۰ میلیون دلار در ویتنام هستند.

در واکنش به این ماجرا «لی دو وون» سخنگوی بان کی مون اعلام کرد: بان کی مون ربطی به این ماجرا ندارد. وی به شدت از این ماجرا و اخباری که از رسانه ها منتشر می شود متعجب شده است.

با توجه به حساسیت های بوجود آمده در کره جنوبی بر روی فساد مسئولین، ادامه یافتن اتهامات مطرح شده در آمریکا علیه بستگان بان کی مون، می تواند شانس وی را برای رسیدن به پست ریاست جمهوری در کره جنوبی کم رنگ کند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: