سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۸۰۶۹۲۲
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۵- ۰۵: ۱۰
مجلس تصویب کرد؛
عوارض آبگرم های معدنی صرف زیرساخت‌های گردشگری همان منطقه می‌گردد.

به گزارش خبرگزاری بسیج از سرعین به نقل از چشمه لر،عوارض حاصل از چشمه های آب معدنی و درمانی در محدوده شهرستانهایی که ظرفیت توسعه گردشگری دارند، با طی مراحل قانونی در اختیار شهرداریها یا دهیاریهای همان منطقه قرار می گیرد.

منابع حاصله متناسب با دریافت عوارض که به پیشنهاد شورای اسلامی شهر یا روستا به تصویب شورای برنامه ریزی و توسعه استان می رسد، با تصویب کمیته برنامه ریزی شهرستان صرف زیرساختهای گردشگری همان منطقه می شود.
این پیشنهاد که به ترتیب در کمیته اقتصادی کمیسیون برنامه و بودجه، کمیسیون برنامه و بودجه، کمیسیون تلفیق و صحن مجلس مورد تصویب قرار گرفته است پس از تایید شورای نگهبان تبدیل به قانون می شود.
برای توسعه گردشگری استان اردبیل این امر قابل توجه است. چرا که شهرهایی مانند سرعین، مشکین شهر، نیر و کوثر از وجود آبگرمهای معدنی برخوردار هستند.

همچنین اختصاص عوارض آبگرم های معدنی در روستاهای استان به همان منطقه همچون سردابه می تواند موجبات توسعه اقتصادی گردشگری را فراهم نماید.

نمایندگان اردبیل نیر نمین و سرعین در وعده های اتخاباتی خود این موضوع را قول داده بودند

.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar