سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۸۱۲۶۵۴
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۵- ۱۶: ۱۱
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به صورت رسمی آمریکا را از پیمان تجاری شراکت فراآتلانتیک خارج کرد و موجب شد تا در شرایطی که نفوذ چین در منطقه در حال افزایش است، آمریکا از متحدان آسیایی اش فاصله بگیرد.
به گزارش خبرگزاری بسیج، ترامپ در راستای عمل به یکی از مهمترین وعده های انتخاباتی اش، دستوری اجرایی را در کاخ سفید به امضا رساند که به موجب آن آمریکا از این پیما که 12 کشور در آن عضویت دارند خارج می شود.
ترامپ که خواهان افزایش میزان تولید در آمریکاست گفته، وی به دنبال پیمان های تجاری کشور به کشور با دولت های مختلف جهان خواهد بود که به آمریکا اجازه خواهد داد در صورتی که کشوری سوء رفتاری داشته باشد، به صورت فوری به در طی 30 روز به این پیمان ها پایان دهد.
ترامپ گفت: «ما قصد داریم پیمان های تجاری مسخره ای را که موجب شده همه از کشور ما خارج شوند و شرکت ها از کشور ما بیرون بروند را متوقف کنیم.»
توافق شراکت فرا آتلانتیک که به شدت مورد حمایت فعالان اقتصادی آمریکایی قرار دارد، تسوط دولت باراک اوباما مورد مذاکره قرار گرفته بود، اما هیچگاه به تصویب کنگره نرسیده بود.
اوباما شراکت فراآتلانتیک را با مستثنی کردن چین پذیرفته بود و قصد داشت قبل از اقدام چین، مقررات تجاری آسیا را به نگارش درآورد و رهبری اقتصادی آمریکا در این منطقه را برقرار سازد.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar