سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۸۱۲۶۵۷
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۵- ۲۰: ۱۱
بانک مرکزی در حالی نماگرهای اقتصادی تابستان ۹۵ را منتشر کرده است که همچنان جای آمار نرخ رشد اقتصادی از سال ۹۴ تا کنون خالی است.

به گزارش خبرگزاری بسیج، نماگرهای اقتصادی مربوط به تابستان 95 از سوی اداره بررسی ها و سیاست های اقتصادی بانک مرکزی ساعتی پیش منتشر شد.

بر اساس این گزارش، در حالی بانک مرکزی پیشتر در خبری کوتاه نرخ رشد اقتصادی در شش ماهه امسال را 7.4 درصد اعلام کرد که هنوز گزارش تفصیلی این نرخ رشد و جزئیات آن را منتشر نکرده است.

این در حالی است که بانک مرکزی هنوز نرخ رشد فصلی و سالانه در سال 94 را هم اعلام نکرده است و برخی اقتصاددانان بیان می کنند که چگونه نرخ رشد سه ماهه و شش ماهه سال 95 بدون محاسبه نرخ رشد 94 اعلام شده است.

بر اساس این گزارش، آخرین نرخ رشدی که بانک مرکزی رسماً اعلام کرده است، مربوط به سال 93 است که نرخ رشد با نفت 3 درصد و بدون نفت 2.8 درصد بوده است.

علیرغم اینکه نرخ رشد اقتصادی در سال 93 نسبت به 92 بهبود داشته، ولی طبق گفته مسئولان دولت، نرخ رشد در سال 94 به شدت کاهش یافته است. در حالی که رئیس جمهور و تیم اقتصادی کابینه نرخ رشد 94 را به صورت غیر رسمی حدود یک درصد بیان می کنند، مرکز پژوهشهای مجلس نرخ رشد 94 را منفی اعلام کرده است.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar