سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۸۸۱۵۸۹۶
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۵- ۳۳: ۲۱
۸۹۸ زن سرپرست خانوار کهگیلویه و بویراحمدی امسال از خدمات بیمه اجتماعی بهره مند شدند.
مدیرکل کمیته امداد استان در جلسه بررسی مشکلات زنان سرپرست خانوار با مدیرکل امور بانوان استانداری به وظایف حوزه های حمایت، فرهنگی و اشتغال کمیته امداد اشاره کرد و گفت: این نهاد در رابطه با این حوزه ها کارهای متنوعی انجام می دهد و موضوع زنان سرپرست خانوار و خدمات ارائه شده به آنان یکی از برنامه های اساسی در کمیته امداد است.
فرید محبی با بیان اینکه زنان سرپرست خانوار دارای مسئولیت سنگین اقتصادی و اجتماعی در خانواده هستند افزود: مسئولیت تأمین معاش زندگی و تربیت فرزندان و اداره امور خود و خانواده مسئولیت بسیار سنگینی است که بر عهده این زنان است.
محبی با یادآوری اینکه ۱۴ هزار و ۵۰۰ زن سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان هستند، گفت: از جمله آسیب های اجتماعی در حوزه زنان طلاق است که پنج درصد از زنان تحت حمایت این نهاد را زنان مطلقه تشکیل می دهند.
وی افزود: تلاش این نهاد توانمندسازی فکری، فرهنگی و اقتصادی افراد تحت حمایت است و در حوزه های فرهنگی و اجتماعی کارهای زیادی انجام می دهد.
مدیرکل کمیته امداد استان گفت: اعزام ۳۶۰ مادر و دختر به اردوهای خانوادگی واعزام ۸۰ دانشجوی دختر و ۲۴۵ نفر از زنان سرپرست خانوار و دختران تحت حمایت به عتبات عالیات از مهمترین اقدامات کمیته امداد در سال جاری در خصوص حمایت از زنان است.
محبی افزود: یک هزار و ۱۰۹ دانشجوی دختر، چهار هزار و ۹۸۲ دانش آموز دختر، چهار هزار و ۶۱۷ یتیم دختر و ۵۲ دختر دانش آموز در خوابگاه های دانش آموزی از خدمات این نهاد بهره مند می شوند.
وی به برگزاری کارگاهها و دوره های آموزشی اشاره کرد و گفت: در زمینه خدمات مشاوره ای یک هزار و ۳۲۰ نفر و در زمینه آموزش های خانواده نیز دو هزار نفر از زنان تحت حمایت در دوره های آموزشی شرکت کرده و آموزش های لازم را فراگرفته اند.
محبی ارائه تسهیلات اشتغال را از دیگر خدمات ارائه شده به زنان سرپرست خانوار برشمرد و گفت: به منظور توانمندی زنان سرپرست خانوار و ایجاد اشتغال برای آنها، امسال به ۲۱۳ نفر از آنان، ۳۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پرداخت شده و برای ۳۸ نفر از زنان هم از طریق کاریابی شغل ایجاد شده و ۱۵۵ زن سرپرست خانوار در دوره های آموزش اشتغال و فنی و حرفه ای شرکت کرده اند.
وی درخصوص فعالیت های کمیته امداد در سرفصل ازدواج گفت: ۲۴ میلیارد و ۳۲۰ میلیون تومان برای ازدواج یک هزار و ۷۲۷ نفر از فرزندان زنان سرپرست خانوار امسال هزینه شده و یک میلیارد و ۶۰ میلیون ریال نیز در زمینه ازدواج مجدد ۵۳ نفر از زنان سرپرست خانوار پرداخت شده است.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar