سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۸۳۱۲۹۹
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۵- ۲۷: ۱۹
مسئولان بخش صالح‌آباد تربت‌جام تدبیر و چاره‌اندیشی کنند؛
جمعی از کارگران بخش صالح‌آباد تربت‌جام به مسئولان محلی توصيه کردند: اگر خواهان حل معضل بيكارى كارگران منطقه هستید، با اهمیت به طرح‌های اقتصاد مقاومتی از جمله راه‌اندازی بازارچه مرزى و... جوانان زيادى را از مخمصه مهاجرت و بیکاری نجات دهید.
خبرنگار خبرگزاری بسیج در خراسان رضوی، پای درد و دل جمعى از كارگران بيكار بخش صالح‌آباد تربت‌جام می‌نشیند که از عملكرد برخى وزرا و مسئولانی كه تاكنون نتوانسته‌اند زمينه اشتغال جوانان را فراهم كنند گلایه داشته و خواستار چاره‌اندیشی و تدبير آن‌ها شدند.

*مهم‌ترین دغدغه كارگران بيكار اشتغال و امنيت شغلى است

يك كارگر صالح‌آبادی گفت: مسئولان بايد مشكلات قشر كارگر را درك كنند و بدانند كه اين قشر مظلوم كه دشوارترين كارها را انجام می‌دهند امنيت شغلى ندارند و همواره در حالت نگرانى و دلواپسى و شرمندگى ناشىاز پيدا نكردن كار در مقابل خانواده‌هایشان بسر می‌برند.

وى با اشاره به آن‌که بيشتر كارگران منطقه تاكنون سهام عدالت و حتی سبد کالا نگرفته‌اند، افزود: ما حتی دفترچه خدمات درمانى و يا تأمين اجتماعى هم نداريم و هزینه‌های دارو و ويزيت پزشكان ما را مستأصل كرده و به خاطر بی‌پولی ناچاريم كه درد و رنج بسيارى تحمل‌کنیم.

كارگر ديگرى ادامه داد: در اين منطقه محروم ومرزى، دولت، سرمایه‌گذاران و خيران چندان رغبتى به سرمایه‌گذاری نداشته و نکرده‌اند؛ بنابراين از كارخانه،شهرك صنعتى، شركت توليدى و حتى بازارچه مرزى هم خبرى نيست و از سويى برخى كارفرماها، كارگر افغانى و يا بر اساس قوميت و آشنايى افراد خاصى را به‌طور موقت سركارمى برند و به ديگران توجهى نمی‌کنند.

*جوانان را از مخمصه مهاجرت و بیکاری نجات دهید

وى گفت: هرساله تعداد زيادى از روستاييان اين منطقه به علت بيكارى مجبور می‌شوند روانه کوره‌پز خانه‌های مشهد، تهران، همدان و يا شهرستان‌های اطراف شوند و يا به شهرستان‌های هم‌جوار مهاجرت كنند تا شايد به‌طور موقتى هم كه شده كارى دست‌وپاكرده و معاشى تأمين كنند.

وى تأكيد کرد: كارگرى موقت در شهرستان‌ها هم هيچ دردى را دوا نمی‌کند؛ زيرا هم دستمزدها ارزان است و هم كار هميشگى نيست و به عبارتى فصلى است و مهمتر از همه بايد اين پول ناچيز را صرف خواب و خوراک و كرايه رفت‌وآمدمان كنيم و يا از روى ناچارى در پارک‌ها و خیابان‌ها کارتن‌خواب بشويم كه اين در واقع يعنى تهديد سلامتى و امنيت ماست.

يك شهروند دیگر صالح‌آبادی علت اصلى بيكارى را وابستگى به شغل كشاورزى و دامدارى می‌داند و از آنجاک ه كاهش بارندگى و خشک‌سالی‌های پی‌درپی، كشاورزى و دامدارى را از رونق انداخته و بيشتر قنات‌ها و چشمه‌های روستاها خشک‌شده و جايى براى کار کارگران باقى نگذاشته است.

*به طرح‌های اقتصاد مقاومتی اهمیت قائل شوید

وى به مسئولان توصيه کرد: اگر خواهان حل معضل بيكارى كارگران منطقه صالح‌آباد هستيد، می‌توانید با طرح‌های مختلف اقتصاد مقاومتی ازجمله راه‌اندازی بازارچه مرزى و یا انتقال آب سد دوستى مقدار زيادى از اراضى باير و ديم منطقه را پوشش داده و جوانان زيادى را در كار زراعى فعال و پای‌کار بياوريد و از مخمصه مهاجرت و بیکاری نجات دهيد.

يك كارگر بيكار ديگر نيز گفت: وضعيت نامساعد بازار کار، كارگران را شرمنده خانواده می کند چون در حقيقت كسى كه كار نمی‌کند پول ندارد، بنابراين با آبرو و حيثيت خود معامله می‌کند به‌ طوری‌ که مشكلات اقتصادى کانون گرم خانواده را تا مرز جدایی و طلاق سوق می‌دهد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar