سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۸۳۲۸۰۷
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۵- ۳۶: ۱۱
دکتر شریفی یزدی در گفتگو با «بسیج» مطرح کرد
شریفی یزدی گفت: اگر در فیلمی سیگار کشیدن و قلیان کشیدن و خشونت خانگی و آزار زنان و کودکان یا مسئله پوشش نامناسب باشد یقینا اثرگذاری آن در دراز مدت بسیار بالا خواهد بود و در این شکی نیست.
اثرات تخریبی سیگار کشیدن و خشونت بازیگران در فیلم ها
دکتر علیرضا شریفی یزدی روانشناس اجتماعی و استاد دانشگاه در گفتگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری بسیج گفت: مطالعات نشان می دهد که یکی از اصلی ترین منابع شخصیت ساز و فرهنگ ساز رسانه ها به ویژه رسانه های دیداری هستند.

وی با بیان اینکه یکی از موثرترین رسانه های دیداری بخش سینما و فیلم ها هستند تصریح کرد: فیلم ها گاهی به صورت سریال از تلویزیون پخش می شوند گاهی به صورت نمایش خانگی و گاهی هم سینما در تعریف کلاسیک.

این  روانشناس اجتماعی و استاد دانشگاه در ادامه با اشاره به اثر گذاری رسانه های دیداری بیان داشت: امروز چنین رسانه هایی سهم بالایی بیش از 22 درصد در تربیت افراد و شکل دهی و شخصیت آنها به ویژه کودکان و نوجوانان و جوانان در همه ابعاد دارند. حالا اگر در فیلمی سیگار کشیدن و قلیان کشیدن و خشونت خانگی و آزار زنان و کودکان یا مسئله پوشش نامناسب باشد یقینا اثرگذاری آن در دراز مدت بسیار بالا خواهد بود و در این شکی نیست.

شریفی یزدی تاکید کرد: اما نکته ای که اینجا مطرح است راه مقابله با این مسئله می باشد که دو راه دارد. یک راه آن سلبی است و اینکه ما در هیچ فیلمی افراد پوشش های خاص و خشونت نداشته باشند و سیگار نکشند اگر چه شاید کنترل این مسئله خیلی امکان پذیر نباشد.

وی با اشاره به بهتر بودن راه دوم گفت: دومین مسئله افزایش سواد رسانه ای مردم است یعنی اگر ما مردم را به دانش و سواد رسانه مسلح کنیم یقینا میزان اثرات منفی و تخریبی اینگونه فیلم ها به شدت کاهش پیدا می کند و مردم به جای اینکه اثرپذیری منفعلانه داشته باشند یک نگاه نقدآمیز به آنچه می بینند پیدا می کنند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar