سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۸۳۵۱۲۵
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۵- ۴۴: ۱۵
مرکز آمار ایران آمار ۹ ماهه را اعلام کرد
بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، محصول ناخالص داخلی به قیمت ثابت سال 1376 در نه ماهه نخست سال جاری به رقم 505353 میلیارد ریال با نفت و 481577 میلیارد ریال بدون احتساب نفت رسیده است، که نشان از رشد 7.2 درصدی دارد.

به گزارش خبرگزاری بسیج، میزان تولید محصول ناخالص داخلی در 9 ماهه اول سال جاری منتشر شد.

محصول ناخالص داخلی به قیمت ثابت سال 1376 در 9 ماهه نخست سال جاری به رقم 505353 میلیارد ریال با نفت و 481577 میلیارد ریال بدون احتساب نفت رسیده است، در حالی که رقم مذکور در مدت مشابه سال قبل با نفت 471371 میلیارد ریال و بدون نفت 458550 میلیارد ریال بوده که نشان از رشد 7.2 درصدی محصول ناخالص داخلی در نه ماهه اول سال 1395 دارد.

نتایج مذکور حاکی از آن است که در نه ماهه نخست سال جاری رشته فعالیت‌های گروه کشاورزی 5.7،  گروه صنعت 10.5 و گروه خدمات 5.4 درصد نسبت به دوره‌ی مشابه سال قبل، رشد داشته است. رشد گروه صنعت عمدتاً ناشی از افزایش صادرات نفت خام و گاز طبیعی بوده‌است.

محاسبات فصلی در مرکز آمار ایران در قالب 15 بخش اصلی متشکل از 42 رشته فعالیت انجام می‌شود که بر این اساس گروه کشاورزی شامل زیر بخش‌های زراعت و باغداری، دامداری، جنگل‌داری و ماهی گیری، گروه صنعت شامل زیر بخش‌های استخراج نفت خام و گاز طبیعی، استخراج سایر معادن، صنعت، تأمین آب، برق و گاز طبیعی و ساختمان می‌باشد و گروه خدمات شامل زیر بخش‌های عمده‌فروشی و خرده فروشی، هتل و رستوران، حمل و نقل و ارتباطات، واسطه‌گری‌ مالی، مستغلات، امور عمومی، آموزش، بهداشت و مددکاری و سایر خدمات است.

اطلاعات تفصیلی در زمینه حساب‌های ملی نه ماه نخست سال 1395، از طریق درگاه ملی آمار در قسمت اطلاعات آماری، حساب‌های ملی، جدول‌ها و سری زمانی، زیر گروه حساب‌های ملی فصلی، قابل دسترسی می‌باشد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar