سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۸۸۳۶۶۶۸
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۵- ۵۵: ۱۲
تایمز گزارش کرد
یک روزنامه انگلیسی گزارش کرد که اولین حمله تکفیری‌های داعش به هند، با حمله به یک قطار مسافربری در مرکز این کشور آغاز شد.
به گزارش خبرگزاری بسیج، روزنامه تایمز انگلیس گزارش کرد که یک حمله بمب‌گذاری به یک قطار مسافربری در مرکز هند به زخمی شدن دستکم 10 نفر منجر شد.

بنا به گزارش این روزنامه، این اولین حمله تروریستی موفقیت‌آمیز تکفیری‌های «داعش» به این کشور می‌باشد.

این گزارش حکایت از آن دارد که حمله بمب‌گذاری به قطار مسافری بری «بوپال-اوجاین» نمایانگر ورود داعش به کشور هند است.

بازرسان این پرونده می‌گویند که برای اولین بار، تکفیری‌های داعش انفجاری را در خاک هندوستان انجام دادند و این انفجار در واقع یک آزمایش بوده است و این گروه تکفیری در تلاش بودند که طرح ‌ها و برنامه‌های خود را مورد آزمایش قرار دهند.

انفجار مذکور در نزدیکی شهر «کالاپیپل مندی» به وقوع پیوست و گزارش‌ها حاکی از آن است که چندین فرد مظنون در این رابطه دستگیر شدند.

هند به مدت چندین دهه است که متحمل حملات گروههای افراطی است اما این حملات توسط گروههایی صورت می‌گرفته است که به اعتقاد دهلی تحت حمایت پاکستان بودند.

طبق این گزارش، پیدایش داعش نمایانگر تغییر چشمگیر در تهدید تروریستی که هند با 80 درصد جمعیت هندو با آن روبرو شده است.

گزارش‌ها حکایت از آن دارد که عوامل این حمله از یک بمب‌ دست‌ساز استفاده کرده بودند که همراه آن یادداشتی منسوب به داعش قرار داده شده بود که در آن نوشته شده بود: «داعش، ما هم‌اکنون در هند هستیم».
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: