سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۸۸۳۸۵۴۳
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۵- ۱۳: ۱۵
پای تعزیراتی‌ها به پالادیوم باز شد
صبح امروز بازرسین سازمان تعزیرات حکومتى در قالب گشت‌هاى مشترک و بازرسین اتاق اصناف به همراه اهالى رسانه با حضور در یکى از مراکز خرید اصلى شمال شهر از واحدهاى فروش این مرکز خرید بازدید و نسبت به اصلاح قیمت هاى برخى اجناس اقدام کردند.

به گزارش خبرگزاری بسیج، صبح امروز بازرسین سازمان تعزیرات حکومتى در قالب گشت هاى مشترک و بازرسین اتاق اصناف به همراه اهالى رسانه با حضور در یکى از مراکز خرید اصلى شمال شهر از واحد هاى فروش این مرکز خرید بازدید و نسبت به اصلاح قیمت هاى برخى اجناس اقدام کردند.

عوامل اجرایى سازمان تعزیرات حکومتى ،بازرس اتاق اصناف به همراه بازرس اتحادیه پوشاک در اولین اقدام خود با حضور در واحد هاى فروش پوشاک این مرکز خرید از قیمت ها ،فاکتور هاى خرید،پروانه کسب واحد ها بازدید کردند.

در اولین بازدید از یک واحد فروش پوشاک برند فرانسوى بازرسین و عوامل اجرایى متوجه شدند این فروشگاه تخلفاتى مرتکب شده است،

مهدى عسگرى نماینده اجراى احکام سازمان تعزیرات حکومتى در مورد تخلفات این فروشگاه گفت:حراج غیر قانونى،گرانفروشى،عدم صدور فاکتور تخلفات این فروشکاه هستند،در این فروشگاه نوشته شده ٣ کالا خریدارى کنید و یکى را رایگان دریافت کنید،این حراج غیر قانونى است،به جاى اینکه این کار را کنند قیمت کالاى رایگان را بین دو کالاى دیگر تقسیم کنند تا گرانفروشى هم انجام نشود،بازرس اتحادیه هم اکنون در حال مکتوب کردن تخلفات این فروشگاه هستند.

در بازدیدى دیگر از یک واحد فروش پوشاک ترک هنگامى که قاضى سازمان تعزیرات از مسئولین فروشگاه ایرانى بودن یا خارجى بودن برند این فروشگاه را جویا شد،مسئولین مدعى بودند که این فروشگاه ،یک واحد فروش ایرانى است،در حالى که اجناس ترک هستند،چرایى این موضوع را مدیر فروشگاه به صورت تلفنى به قاضى سازمان تعزیرات گفت:این فروشگاه در قالب یک شرکت ایرانى ثبت شده است،ما برند خارجى نیستیم و اجناس را وارد نمى کنیم بلکه خود در ترکیه تولیدى داریم.

قاضى سازمان تعزیرات نیز معتقد بود:برند برند ایرانى است و قسمت ها یاید بر اساس اجناس ایرانى تنظیم شود نه

البته ناگفته نماند با نگاهى گذرا از اتیکت هاى قیمت اجناس این فروشگاه گرانفروشى ناگفته پیدا بود،نماینده اجراى احکام از مدیر فروشگاه خواست تا قیمت را اصلاح کند چرا که بازرسین تا ساعتى بعد از این فروشگاه بازدیدى دوباره خواهد کرد.

دربازدیدى دیگر از یک واحد فروش پوشاک که نمایندگى یک برند اسپانیایى را داشت، قیمت ها و فاکتور ها مورد بازرسى قرار گرفت ،و کارشناسان تخلفاتى را متوجه این فروشگاه دانستند،على عسکرى در مورد تخلفات این واحد فروش پوشاک گفت:تخلف این واحد صنفى گرانفروشى بود،قیمت هاى که زده بودن به ١/٣ کاهش یافت مثلا ٥١٦ هزرار تومان به ٢٥٠ هزار تومان کاهش یافت،تخلف دیگر این بود که

بابت دریافت ٩ درصد مالیات ارزش افزوده مجوز نداشته اند،گزارش تخلف توسط بازرسین اتاق اصناف و اتحادیه پوشاک صادر شد.

در ادامه بازرسی های تعزیرات از. مرکز خرید شمال تهران از بخش گوشت، مرغ و ماهی واقع در طبقه همکف پس از بازرسی، رئیس شعبه ٥٦ تعزیرات اظهار داشت: بخش گوشت و مرغ کیفیت در حد عالی و قیمت پنج درصد بالاتر از معمول است که با توجه به کیفیت، مطلوب ارزیابی می شود

در قسمت میوه و تره بار، قیمت روی محصولات بسیار بالا بود و تا چهار برابر قیمت متداول و معمول بازار به فروش می رسیدت.

به عنوان نمونه، قیمت هر کیلو موز ٨٨٠٠ تومان بود همچنین ٨٠٠ گرم گلابی نطنز در بسته بندی، ٤٠ هزار تومان قیمت داشت.

فروشنده این قسمت، فاکتورهای خرید را ارائه نداد . پس از آن برگه ثبت تخلف واحد صنفی صادر شد و به این واحد متخلف به دلیل نبود فاکتو خرید محصول، تا فردا صبح مهلت داده شد که به شعبه ٥٦ تعزیرات حکومتی برای ارائه فاکتور مراجعه کند.

همچنین براساس نظر حمیدرضا مختاری، کارشناس تنظیم بازار سازمان جهاد استان تهران، در این فروشگاه، میوه قاچاق رویت نشد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar