سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۸۸۳۸۷۶۳
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۵- ۰۹: ۱۰
کتاب «اصول فقه تکمیلی»، که جلد نخست آن یعنی اصول فقه به زبان ساده، سال گذشته توسط انتشارات خرسندی منتشر شده بود برای استفاده دانشجویان سطح تحصیلات تکمیلی یعنی کارشناسی ارشد و دکتری تدوین شده است.

به گزارش خبرگزاری بسیج، کتاب اصول فقه تکمیلی تالیف دکتر عزیزالله فهیمی، عضو هیات علمی دانشگاه قم توسط انتشارات خرسندی، به بازار نشر عرضه شد.

همان گونه که علم منطق شیوه درست اندیشیدن را به ما یاد می دهد، در هر علمی باید از منطق علمی ویژه همان علم استفاده شود. علم اصول فقه در واقع منطق استفاده صحیح از علم فقه را آموزش می دهد که با اسلامی شدن حکومت در ایران و استقبال جوامع و کشورهای دیگر از این شیوه حکومت، لزوم یادگیری این ابزار مهم را دو چندان می کند.

علاوه برآن، خاستگاه حقوق اسلامی، فقه اسلامی است و فهم بسیاری از مسائل حقوقی جاری در کشور، محتاج آشنایی و دانستن علوم اصول فقه است.

قدیمی بودن متون اصول فقه، فراگیران این علم را با زحمت و گاهی دل‌زدگی مواجه می‌کند. در حالی که آگاهی از قنون این علم، فراگیران را در استفاده از فواید پربار اصول فقه بهره‌مند می‌نماید. بر این اساس در سال‌های اخیر تلاش هایی صورت گرفته است تا با بروزرسانی مباحث کاربردی از این شاخه علم، هم شوق استفاده و یادگیری آن افزایش یابد هم با ذکر مثال های حقوقی زمینه‌های کاربرد آن ملموس تر شود.

کتاب «اصول فقه تکمیلی»، که جلد نخست آن یعنی اصول فقه به زبان ساده، سال گذشته توسط انتشارات خرسندی منتشر شده بود برای استفاده دانشجویان سطح تحصیلات تکمیلی یعنی کارشناسی ارشد و دکترا تدوین شده است.

این کتاب در 254 صفحه، توسط انتشارات خرسندی به چاپ رسیده و علاقه‌مندان می‌توانند  آن را از کتابفروشی‌های معتبر تهیه کنند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: