سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۸۸۳۸۷۶۹
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۵- ۱۵: ۱۰
انتشارات دلیل ما چاپ دوم کتاب «معارف وحیانی» نوشته آیت الله سید جعفر سیدان را منتشر کرد.

به گزارش  خبرگزاری بسیج، انتشارات دلیل ما چاپ دوم کتاب «معارف وحیانی» نوشته آیت الله سید جعفر سیدان را منتشر کرد.

این کتاب مجموعه‌ای از مقالات، درس گفتارها، گفت‌وگوها و مناظرات آیت الله سید جعفر سیدّان است که پیش از این به صورت پراکنده در نشریات گوناگون منتشر شده بود.

استفاده از عقل و خرد فطری - الهی و به‌ کارگیری آن در قرآن کریم و روایات اهل بیت(ع) و همچنین تبیین مشکلات دو روش عرفانی و فلسفی در رسیدن به حقایق معارف دینی، و نتایج ضد و نقیضی که در این امور برای عارفان و فیلسوفان اتفاق افتاده است، در این کتاب ارائه شده است.

آیت الله سیدان، پیروان دین الهی را توصیه می‌کند که برای رسیدن به معارف دینی، راهی را که فقهای شیعه در طول تاریخ تشیع طی کرده‌اند، سرلوحه خود قرار دهند و همواره با استفاده از دو منبع نورانی الهی یعنی عقل و وحی، اعتقاد خود را بنا نهاده و تحکیم ببخشند.

از سوی دیگر ابعاد متفاوتی از اختلاف‌های اساسی روش خردمندانه الهی در معارف و حیانی و دو روش عرفانی و فلسفی مورد توجه قرار گرفته و تأویل‌های نابجای ناشی از اعتماد به آن دو روش یادآوری شده است. 

کتاب «معارف وحیانی شامل  35 مبحث شامل توحید، جبر و تفویض، قاعده الواحد، عقل تفکیکی، عقاید وهابیت، معاد، مکتب تفکیک، نسبت عقل و وحی، بررسی روش تفسیری علامه طباطبایی در المیزان و ... است

این کتاب در 2 جلد گالینگور، در 1394 صفحه با قیمت 45هزار تومان توسط انتشارات دلیل ما منتشر شده است.

برای تهیه این کتاب می‌توانید با شماره‌های 02537744988 -  02537733413 تماس بگیرید.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar