سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۸۸۳۸۸۵۳
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۵- ۱۹: ۱۰
اصحاب رسانه استان با حضور در قروه از 7 طرح های محرومیت زدایی و اقتصاد مقاومتی و صنایع خرد این شهرستان بازدید داشتند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از کردستان، طی سفری کوتاه خبرنگارانی از خبرگزاری های رسمی و پایگاه خبری تحلیلی در استان کردستان از 7 طرح محرومیت زدایی و اقتصاد مقاومتی و صنایع خرد که توسط بسیج سازندگی شهرستان قروه اجرا و روستاها،صنایع و اقتصاد قروه جان تازه ای گرفته بود؛ بازدید داشتند.

 

مختار قادری مدیر فرهنگی اجتماعی سازمان بسیج سازندگی استان کردستان اظهار کرد: در این بازدید خبرنگاران از نزدیک با روند فعالیت طرح های محرومیت زدایی و اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی همراه شدند و شرح فعالیت سازمان بسیج سازندگی در شهرستان قروه ارائه شد.

 

وی با بیان اینکه در سال جاری بیش از 11 میلیارد ریال اعتبار در راستای اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی به شهرستان قروه اختصاص یافته است گفت: این میزان اعتبار در راستای ایجاد مشاغل خانگی، فراوری محصولات سنگی، پرورش مرغ،پرورش شترمرغ،پرورش زنبور عسل، پرورش ماهی، پرورش قارچ، قالیبافی و در جهت اجرای دیگر طرح های اقتصاد مقاومتی هزینه شده است.

 

روستای وینسار اولین مقصد خبرنگاران /اعتبار 500 میلیون ریالی احداث حسینیه سید الشهداء (ع) روستا

 
 

مسئول بسیج سازندگی سپاه قروه در حسینیه روستای وینسار اظهار داشت: در احداث این حسینیه مبلغ 4 میلیارد و و 930 میلیون ریال هزینه شده است که از این میزان اهالی روستا بیش از 2 میلیارد و 200 میلیون ریال آن را آن را خود تامین نموده اند.

 

رضویان با اشاره به دیگر منابع تامین بودجه احداث حسینیه وینسار گفت: کمیته امداد امام خمینی (ره) 500 میلیون ریال، اوقاف 110 میلیون ریال و از محل منابع درآمد زکات نیز بیش از 2 میلیارد ریال برای احداث این حسینیه هزینه شده است.

 
 

حیدری از اعضای هیأت امنای مسجد نیز در سخنانی اظهار داشت: حسینیه روستای وینسار به مساحت 1500 متر در دو طبقه احداث شده است.

 

وی گفت:در نیمه سال 92 این حسینه کلنگ زنی و در سال 93 شروع کار انجام شد و در ادامه در سال 95 با توجه به کمبود اعتبار و ناتمام بودن حسینیه به همت و اعتبار از سوی بسیج سازندگی شهرستان و مشارکت مردم آبرسانی به حسینیه و همچنین ساخت سرویس های بهداشتی به اتمام رسید .

 

وی با تشکر از تلاش ها و همت بسیج سازندگی قروه در اتمام کار حسینیه گفت: این محل برای برپایی مراسمات ملی مذهبی عذاداری ها و برپایی نمازهای جماعت استفاده می شود و از بسیج سازندگی خواستاریم تا در اتمام نمای بیرونی با توجه به در پیش بودن بارندگی هیئت امنا را همراهی و مساعدت فرمایند.

 

اختصاص 500 میلیون ریال اعتبار در راستای اجرای سه طرح محرومیت زدایی و عمرانی در روستای قوچاق

 

روستای قوچاق مقصد بعدی خبرنگاران در بازدید از پروژه های بسیج سازندگی قروه بود.

 
 
 

در روستای قوچاق اصحاب رسانه از 3 طرح محرومیت زدایی و اقتصاد مقاومتی بازدید نمودند.

 

در این طرح ها که شامل آبرسانی به روستای قوچاق، احداث راه روستایی و نیز ایجاد سیستم گرمایشی در مدرسه روستا می باشد بالغ بر 500 میلیون ریال اعتبار هزینه شده بود.

 
 
 

به گفته مسئول بسیج سازندگی شهرستان قروه طرح آبرسانی به روستا و نیز سرح احداث راه روستایی از مجموعه طرح های محرومیت زدایی بوده اند که هر کدام به ترتیب دارای اعتباری بالغ بر 200 میلیون ریال و 250 میلیون ریال می باشند که جمعا 450 میلیون ریال برای اجرای این 2 طرح هزینه شده است.

 

طرح هایی که با اجرای ان کسب و کار روستایی رونق گرفته روح امید و نشاط در روستایان نمایان و مهاجرت معکوس شده است.

 

گلخانه پرورش گیاهان زینتی از طرح های اقتصاد مقاومتی است

 

مجتمع گلخانه ای پرورش گیاهان زینتی روستای حاجی آباد پروژه سوم بازدید بود.

 
 
 

پرورش گیاهان زینتی یکی از طرح های اقتصاد مقاومتی است که با حمایت و تسهیلات ارائه شده از سوی بسیج سازندگی توسط یکی از ساکنان و در روستای حاجی آباد راه اندازی شده است.

 

به گفته مدیر این پروژه و مدیر مجتمع کشت و صنعت زردشت کردستان این پروژه برای 45 نفر اشتغال پایدار و برای جمع کثیری دیگر به صورت غیر مستقیم کار ایجاد نموده است.

 

احداث مسجد روستای سرتیپ آباد در راستای طرح های محرومیت زدایی

 

خبرنگاران در بازید چهارم خود در مسجد روستای سرتیپ آباد که از دیگر طرح های محرومیت زدایی سپاه پاسداران شهرستان قروه بود بازید داشتند.

 
 

اعضای شورای روستای روستای سرتیپ آباد در سخنانی گفت: در سال های اخیر مردم روستا حتی از داشتن یک مسجد محروم بوده اند و مسئولین توجهی به آن نداشته اند از زحمات و تلاش های بسیج سازندگی و سرکشی های این واحد جهت رفع نیازها و محرومیت های روستا احداث شد.

 

مجتمع پرورش قارچ در شهرستان سریش آباد و اشتغالزایی برای23 نفر

 

مجتمع پرورش قارچ در شهرستان سریش آباد از دیگر محل های بازدید بود.

 
 
 

مدیر این مجتمع دارای شرکت بزرگترین تولید کننده کمپوست، قارچ در منطقه مرکزی ایران است که اقتصاد مقاومتی را به سبک خانوادگی تجلی بخشیده است


این فعال عرصه اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: کار توسعه قارچ داری کار سختی بود اما با کمک‌های بسیج سازندگی شهرستان قروه و اعطای ۳۰ میلیون تومان تسهیلات توانستم فعالیت خود را ادامه داده و این مکان را به‌صورت صددرصدی تکمیل نماییم

.

وی گفت: حدود 10 سال است که در این زمینه مشغول به کار هستم و برای 3 نفر به صورت مستقیم و 20 نفر به صورت غیر مستقیم شغل ایجاد کرده ام اما با راه اندازی سه سالن دیگر برای چیدن قارچ برای 20 خانم شغل ایجاد خواهد شد و در عرض یک ماه 2 تن و 600 کیلو در هر بار برداشت می کنیم.

 

مومنی در پایان گفت: هدف من از اجرای این کار ایجاد اشتغال برای جوانان بومی است، چرا که به فرموده ی رهبرم دغدغه برای جوانان است و اصلا پول برای من مهم نیست اما وقتی می بینم که خانواده ای با عشق و علاقه کار می کنند برای من یک دنیا ارزش دارد.

 

کارگاه مصنوعات سنگی و کارگاه مصنوعات سنگی برادران حیدری دو محل دیگر بازدید بود که از واحدهای تولیدی در سریش آباد قروه است که با حمایت و ارائه تسهیلات اقتصاد مقاومتی از سوی بسیج سازندگی شهرستان قروه احداث و راه اندازی شده بودند.