سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۸۳۹۱۸۲
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۵- ۰۳: ۱۱
مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی/2
مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: کارگروه توانمندسازی و اشتغال روستائیان در هر دهستان 10 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه دارد که توزیع آن بر اساس زنجیره ارزش است.

به گزارش خبرگزاری بسیج از خراسان جنوبی، محمد زهرایی صبح امروز در نشست خبری با اشاره به دهستان های پیشرفت و آبادانی اظهار داشت: در سال 95 زیرساخت ها را آماده کردیم و در سال 96 قرارگاه پیشرفت و آبادانی وارد فاز عملیاتی می شود.

وی یادآور شد: برای اجابت فرمان رهبر معظم انقلاب که فرمودند "من در طول زندگی خود دوست داشتم و دوست دارم که هزار نقطه آباد را در تراز انقلاب ببینم" در سال اول 130 دهستان در کشور و 6 دهستان در استان در نظر گرفته شده است.

مسئول بسیج سازندگی استان با بیان اینکه اولویت انتخاب دهستان ها در شهرستان ها مرزی و با توجه به زیرساخت ها و قابلیت های آن منطقه است عنوان کرد: دهستان ها شامل شوسف و میغان نهبندان، درح سربیشه، قهستان درمیان ، پترگان زیرکوه و منتظریه طبس است.

وی با بیان اینکه هر طرح در دهستان ها سه ساله است اظهارکرد: قرارگاه پیشرفت و آبادانی پنج کارگروه فرهنگی، تعلیم و تربیت، سلامت، زیرساخت و توانمندسازی و اشتغال دارد .

زهرایی با بیان اینکه تا حالا خراسان جنوبی به عنوان یکی از سه استان پیشرو در عرصه قرارگاه پیشرفت و آبادانی است افزود: انتخاب کارگروه ها، مسئولین کارگروه ها انجام و مورد تایید مرکز رسیده است و انتخاب مسئولین دهستان ها در دوره ارزیابی و آموزش است.

مسئول بسیج سازندگی استان با بیان اینکه مسئولین کارگروه ها به عنوان نماینده قرارگاه در منطقه مستقر می شوند خاطرنشان کرد: کار در دهستانها باید توسط خود مردم انجام شود و مردم نباید منتظر انجام کارها توسط گروه های جهادی باشند.

وی ادامه داد: در زمینه کارگروه فرهنگی، 20 روحانی به عنوان تسهیل گر در روستاها مستقر می شوند. این روحانیون همانند مردم روستا زندگی می کنند و کارشان تسهیل کارهای مردم است که روی پای خودشان بایستند.

زهرایی ابراز داشت: کارگروه تعلیم و تربیت به بدنه کار اضافه می شوند. برخی علت مهاجرت ها این است که فرزندان برای ادامه تحصیل به شهر می آیند و پدر و مادر را نیز به دنبال خود به شهر می برند.

وی خاطرنشان کرد: کارگروه سلامت به ریاست دکتر عالی از صاحب نظرات طب اسلامی و سنتی کشور هستند. سونامی سرطان را در ایران داریم . متاسفانه روستاها که روزی مولد بودند امروز محصولات تراریخته و بازهای شیمیایی موجب ایجاد بیماری سرطان می شود.

مسئول بسیج سازندگی استان با بیان اینکه بر طب اسلامی و سنتی در دهستان ها تاکید شده است گفت: حکیم باشی بومی منطقه و کارهایی چون عرق گیری و عرضه محصولات گیاهی دارویی را راه می اندازیم.

وی اظهارداشت: برای کارگروه ساخت و عمران سه فاز را تعریف کردیم و تمام این پروژه ها و اعتبارات در حد کمک به مردم است.

زهرایی با تاکید براینکه کارگروهی که نوک پیکان است توانمندسازی و اشتغال روستائیان است افزود: این طرح ارباب رجوع محور نیست . هر دهستان 10 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه دارد که توزیع آن بسیار اهمیت دارد.

وی ادامه داد: برای توزیع مناسب تسهیلات باید زنجیره ارزش محصول مشخص باشد. در هر دهستان یک صنایع دستی و یک محصول کشاورزی صاحب ارزش می شود .

مسئول بسیج سازندگی استان با بیان اینکه باید در هر دهستان تعاونی پشتیبان داشته باشیم گفت: استفاده از تعاونی های روستایی و صنایع دستی که می توانند پشتیبانی و وام نیابتی به تولید کنندگان بدهند در دستور کار است.

وی خاطرنشان کرد: با جهاد کشاورزی استان برای فاز اول زیر ساخت ها قرار داد بستیم و 50 درصد سهم استان را در قرارگاه پیشرفت و آبادانی قبول کردند . این تفاهم نامه با منابع طبیعی در حال بستن است.

زهرایی اضافه کرد: در عرصه اقتصادمقاومتی تفاهم نامه ای بین ما و چهار دستگاه صنایع دستی و گردشگری، فنی و حرفه ای، کمیته امداد و تعاونی های روستایی منعقد می شود برای همسو کردن فعالیت ها و زنجیره ارزشی برای متمرکز کردن خدمات و پویایی در این عرصه صورت می گیرد.

وی بیان داشت: از استانداری درخواست داریم که سازمان مدیریت در برنامه مالی سال 96 دهستان ها را در اولویت قرار دهد و پروژه ها را در آنجا تعریف کنند و بسیج سازندگی و دستگاه ها به عنوان مجری بکارگیری شوند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar