سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۸۸۳۹۳۱۳
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۵- ۵۶: ۱۵
رئیس مجمع عالی بسیج استان لرستان:
رئیس مجمع عالی بسیج استان لرستان گفت: لزوم هیئت‌های اندیشه ورز راهبرد نگاری در سطح کلان است؛ تشکیل هیئت‌ها رصد کننده است چرا که بسیج یک موجود متحرک و زنده است پس باید رصدها انجام شود تا خطاها به حداقل برسد.
به گزارش خبرگزاری تبسیج از لرستان حجت الاسلام قاسم متقی نیا در اجلاس عمومی مجمع بسیج استان لرستان که در سالن جهاد کشاورزی استان برگزار شد اظهار داشت: مقام معظم رهبری بارها با الهام از آیه 24 و 25 سوره ابراهیم از بسیج به عنوان شجره طیبه نام برده است.

وی افزود: نخستین ویژگی شجره طیبه ریشه دار بودن است چرا که ریشه بسیج به غدیر، عاشورا و بعثت پیامبر(ص) می‌رسد.

رئیس مجمع عالی بسیج استان لرستان عنوان کرد: بسیج پدیده‌ای زنده است که در دوران انقلاب توسط امام راحل شکل گرفت و تبدیل به یک الگو شد.

وی بیان کرد: بسیج پدیده ای الگو ساز است که پس از انقلاب اسلامی توانست کشور را در مقابل آسیب‌ها، تهدیدها و آفت‌ها بیمه کند.

متقی نیا تصریح کرد: بیان ماموریت جدید بسیج توسط فرماندهی کل قوا در سال 95 این است از جمله اینکه بسیج حرکت احساسی نیست بلکه متکی بر فهم و دانستن است، حرکت بسیج به سمت دانش بنیان شدن و حرکت علمی و بسیج باید به سمتی حرکت کند که به جمعیت آن اضافه و هم افزایی صورت گیرد.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری می فرمایند بسیج لشکر انقلاب و جناحی نیست خاطرنشان کرد: بسیج تحقق مردم سالاری دینی است و بر اساس دین اسلام، سالار زندگی جامعه خود مردم هستند.

رئیس مجمع عالی بسیج استان لرستان با اشاره به اینکه نکته مد نظر مقام معظم رهبری تشکیل هیئت‌های اندیشه ورز است گفت: مقام معظم رهبری می‌فرمایند باید هیئت‌های اندیشه‌ورز در دو لایه و سه سطح تشکیل شود.

وی اظهار داشت: لزوم هیئت‌های اندیشه ورز راهبرد نگاری در سطح کلان است؛ تشکیل هیئت‌ها رصد کننده است چرا که بسیج یک موجود متحرک و زنده است پس باید رصدها انجام شود تا خطاها به حداقل برسد.

وی افزود: مقام معظم رهبری اهداف بلندی را برای بسیج تعیین کرده‌اند که می‌توان به فهم جدید از بسیج، فهم جدید از ماموریت، فهم جدید از آفت، فهم جدید از دشمنان، فهم جدید برای یک کار بزرگ و انسجام بخشی به دور از خودزنی‌ها اشاره کرد.

متقی نیا عنوان کرد: باید بتوانیم در مجموعه درونی بسیج سپاه و بسیج یک انسجام و اعتمادی داشته باشیم تا به جای خرابکاری، دوباره کاری و موازی کاری؛ هم‌افزایی، سرعت و دقت اضافه شود.

امام جمعه موقت خرم آباد بیان کرد: جذب حداکثری افراد در بسیج به عنوان یک اولویت است چرا که بسیج نماینده کل جامعه است.

وی تصریح کرد: معمولا مشغولیتی در اذهان ما وجود دارد که دولت ها باید صالح باشد اما اگر دقت کنیم انتظاری که داریم از دولت‌ها قابل عملیاتی شدن نیست چرا که انتظارات ما فراتر از یک دولت است.

متقی نیا خاطرنشان کرد: برای عملیاتی شدن انتظارات باید سیستم و ساختار دولت ها صالح باشد که برای سیستم سالم و صالح نیاز است خود مردم وارد عمل شوند و باید بسیج را نماینده‌ای از تمام مردم بدانیم.

وی گفت: بسیج جریان ساز است، بسیج همان پدیده زنده‌ای است که انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را به پیروزی رساند.

رئیس مجمع عالی بسیج استان لرستان اظهار داشت: بسیج سیاسی است ولی نباید جناحی باشد و نباید در یک جناح خلاصه شود بلکه بسیج باید به دنبال مقبولیت بین مردم باشد و صادقانه با مردم و در کنار مردم باشد.

وی افزود: مقام معظم رهبری می‌فرمایند سپاه و بسیج در سالهای آینده باید به جایی برسند که در کف زمین نیز خدماتشان را مردم ببینند که انتظار است فرمایشات مقام معظم رهبری عملیاتی شود و اثر بخشی در کف خدمت به مردم ارائه و اقدام و عمل دیده شود.

متقی نیا عنوان کرد: تدوین برنامه‌ها برای پاسخ به نیازها، رعایت اولویت ها، پیشگیری از دوباره کاری و آفت‌ها از اقدامات بسیج است.

رئیس مجمع عالی بسیج استان لرستان بیان کرد: فعالیت در سه عرصه در راستای اقتصاد مقاومتی مطالبه‌گری، فرهنگ‌سازی و اقدام مستقیم است که این سه عرصه را مقام معظم رهبری برای اقتصاد مقاومتی تعیین کرده‌اند.

وی گفت: یکی از اقداماتی که می‌توان در راستای اقتصاد مقاومتی در استان لرستان انجام داد قطب باغداری و باغبانی در استان است چرا که زمین کشاورزی اگر کم باشد اما با توجه به ظرفیت مطلوب آب استان میتوان در کوهپایه ها باغ ایجاد کرد؛ طرح باغبانی یکی از اولویت‌هایی است که می‌توان در استان عملیاتی شود.

انتهای پیام/ز

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar