سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۸۳۹۵۹۰
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۵- ۰۶: ۰۰
عملیات غافلگیرانه یگان حفاظت منابع طبیعی چهارمحال وبختیاری برای برخوردبا قاچاقچیان کلوس وجمع آوری فروشندگان غیرمجاز كلوس درسطح شهر شهرکرد انجام گرفت.

به گزارش خبرگزاری بسیج استان چهار محال و بختیاری؛ این استان به واسطه موقعیت خاص جغرافیایی و تنوع آب و هوایی دارای انواع مختلف گونه های گیاهی است و از معدود استانهای کشور است که بیشترین تنوع و پراکنش گیاهی در آن مشاهده می شود.
 
این گیاهان مرتعی شامل قارچ، کلوس کوهی، کنگر، پرموسیر، کاردی و سریدنگ، تره کوهی، لیباس و گیاهان دارویی شامل زنجبیل، بابونه، آویشن، کاسنی، کتیرا، شیرین بیان، شنگ و ... است.
 
این گیاهان دارویی و مرتعی در بازار به قیمتهای مختلفی به فروش می رسد.

در این کلوس کوهی گرانترین گیاه کوهستان است که با قیمت بالا در کنار جاده ها و در حاشیه شهره با قیمت بالا به فروش می رسد.

کلوس کوهی با نام محلی کلوس از خانواده چتریان وگیاهی خودرو است، ریشه عمودی و کم ضخیم و ساقه علفی توخالی و به ارتفاع یک متر دارد.

برگ ها از نظر ظاهری دارای بریدگی های عمیق ومرکب از چند برگچه است و دوره رویش آن از هفته آخر اسفند ماه شروع و تا اول خرداد ماه ادامه دارد.
 
بیشترین فراوانی پراکنش این گیاه از ارتفاع دو هزار و 100 متری تا سه هزار متری در اقلیمهای مختلف استان چهارمحال و بختیاری به خصوص در اقلیم ارتفاعات فوقانی است.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar