سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۸۴۶۴۰۳
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۶- ۰۵: ۰۷
انتقاد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با «بسیج»:
سید تقی کبیری گفت: واردات خودروهای خارجی به گونه‌ای جهت دهی می‌ شود که استقلال اقتصادی را از بین می‌برد که افزایش وابستگی و تهدیدات خارجی را در بردارد.

سید تقی کبیری عضو کمیسیون اقتصادی مجلس دهم در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری بسیج، اظهار داشت: طبیعی است در بحث واردات خودروهای خارجی حساب و کتابی صورت نگیرد اقتصاد کشورمان دچار آسیب می‌شود. ورود بی رویه خودروهای خارجی به ویژه مدل‌های بالا و فاقد کیفیت با اقتصاد مقاومتی منافات دارد.

وی با بیان اینکه باید از استراتژی جایگزینی واردات خودروهای خارجی استفاده کنیم افزود: باید به جای روی آوردن به واردات صنایع از کشورهای صنعتی از فراورده ها و تولیدات داخلی استفاده کرد که صنایع خودرویی لازم را در داخل تولید نمایند.

کبیری بیان داشت:  واردات خودروهای خارجی به گونه‌ای جهت دهی می‌ شود که استقلال اقتصادی را از بین می‌برد ، افزایش وابستگی و تهدیدات خارجی را در بردارد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خاطر نشان کرد: واردات خودروهای خارجی موجب از دست دادن خودکفایی و خوداتکایی می‌شود لذا باید صنعتی شدن و کیفی کردن صنعت خودروهای داخلی را از طریق جایگزینی واردات خودروهای خارجی دنبال شود تا از این طریق بتوانیم در جهت تحقق استقلال کامل اقتصاد و اقتصاد مقاومتی گام برداریم.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar