سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۸۸۴۶۷۶۰
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۶- ۱۳: ۱۰
ذوالنور:
رئیس کمیته هسته ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، دومین گزارش ۶ ماهه قوه مقننه از برجام را آماده انتشار دانست و گفت: بر اساس تفسیری که از قانون صورت گرفته است ۸ خرداد گزارش قرائت می شود.
به گزارش خبرگزاری بسیج، مجتبی ذوالنور توضیح داد: طبق قانون، کمیسیون امنیت ملی باید هر 6 ماه گزارشی از حسن اجرای برجام به جلسه علنی ارائه دهد، از این قانون دو تفسیر وجود دارد. برخی اعتقاد دارند که گزارش 6 ماهه باید از لحظه پذیرش توافق هسته ای تنظیم و ارائه شود که در گزارش اول مجلس با چنین نگاهی پیش رفتیم.

وی اظهار کرد: اما برخی دوستان می گویند از لحظه تشکیل دهمین دوره مجلس شورای اسلامی باید گزارش 6 ماهه ارائه شود، از آنجایی که مجلس دهم،7 و 8 خرداد افتتاح شده است بنابراین در عمر چهارساله خود باید چهار گزارش 6 ماهه ارائه دهد.


نماینده مجلس دهم در مجلس شورای اسلامی افزود: بنابراین قرائت دومین گزارش 6 ماهه مجلس از برجام 8 خرداد در دستور کار خواهد گرفت، اما اگر تفسیر همان نگاه اولیه باشد، گزارش کمیسیون از برجام آماده انتشار است.


ذوالنوری از تفاوت دومین گزارش کمیسیون امنیت از برجام گفت: گزارش تفاوت زیادی نداشته و همان روندی که در گذشته طی شده بود را طی کرد، جلساتی با دستگاه های ذی ربط برگزار شد و اگر نیاز باشد تا زمان ارائه گزارش جلساتی برگزار خواهیم کرد.


به گزارش خبرگزاری خانه ملت، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: گزارش برجام حول دو محور اصلی می چرخد، ابتدا استمرار انجام تعهدات ایران بررسی می شود و همچنین بررسی می کنیم که طرف مقابل تا چه اندازه به تعهدات خود پایبند است که شدت و ضعف تحریم ها عمده مطلبی است که در گزارش انعکاس داده می شود.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar