سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۸۸۴۹۱۳۹
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۶- ۵۴: ۰۸
مشمولین سهام عدالت با در دست داشتن شماره حساب شبا خود از امروز چهارشنبه 30 فرودین ماه به سامانه سهام عدالت مراجعه کرده و شماره حساب فردی ارائه کنند.
به گزارش خبرگزاری بسیج، با توجه به اعلام سازمان خصوصی سازی در هفته گذشته مبنی بر دریافت شماره حساب شبا برای هر یک از مشمولین سهام عدالت از با مداد چهارشنبه این افراد باید شماره حساب خود را به سامانه سهام عدالت ارائه کنند.
 
نکته قابل توجه اینجاست که اگر مشمولین شماره حساب شبا نداشته باشند بعد از وارد کردن شماره حساب در سامانه قبول نخواهد شد و باید مجددا با دریافت شماره حساب شبا به سامانه مراجعه کنند.
 
خانوارهای مشمول سهام عدالت باید  هر یک به صورت جداگانه حساب شبا دریافت و آن را در سامانه سهام عدالت ارائه کنند زیرا سود سهام عدالت همانند یارانه نقدی به حساب سرپرستان خانوار واریز نمی شود.
 
در این رابطه پوری حسینی رئیس کل سازمان خصوصی گفت: در فاز دوم که از روز بامداد چهارشنبه 30 فروردین ماه شروع خواهد شد، مشمولان بایستی کد شبای حساب خود را در سامانه وارد نمایند.
 
وی تصریح کرد: در صورت صحت کد شبا، توسط سامانه ثبت می شود و در غیر این صورت پیامک خطا به مشمولان فرستاده می شود، کد شبا بایستی مخصوص مشمولان باشد و اگر به فردی دیگر متعلق باشد، در سامانه قبول نمی شود.
 
رئیس سازمان خصوصی سازی یادآور شد: رسیدگی به این امر که آیا کد شبا به افراد تعلق دارد یا خیر، زمان بر می باشد و بایستی به صورت آفلاین بررسی شود و در روز تنها کد شبای یک میلیون نفر بررسی خواهد شد و با توجه به حجم بالای مشمولان حداقل در 48 روز مفید بررسی ها به پایان می رسد.
 
پوری حسینی گفت: با توجه به اتمام سال مالی 95، از اوایل سال جاری مجامع عمومی شرکت ها برگزار می شود و طی 8 ماه فرصت زمانی دارند تا سود سهام مشمولان را پرداخت کنند.
 
وی با اشاره به اینکه سازمان خصوصی سازی به رسم امانت سود سهام مشولان را نزد خود نگاه می دارد تا پس از به حد نصاب رسیدن میان سهام داران توزیع شود، خاطرنشان کرد: این مبالغ باید به حداقل خود برسد و حدود 1000 میلیارد تومان جمع آوری شود.
 
رئیس سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه پرداخت سود سهام قبل از ماه های تیر و مرداد اجرایی نخواهد شد، گفت: به محص اینکه مبالغ به حد نصاب توزیع برسد، این کار انجام خواهد شد... و مشمولانی که تا کنون به سامانه مراجعه نکرده اند، هم اینک می توانند با مراجعه به این سامانه از صورت حساب ها مطلع شوند.
 
پوری حسینی شهریور ماه را زمان خاتمه ی مراجعه به سامانه سهام عدالت عنوان کرد و افزود: اگر مشمولان تا این تاریخ به سامانه مراجعه نکنند و کد شبای خود را اعلام نکنند، مبالغ سود سهام این دسته از مشمولان در حساب ما نگهداری می شود تا اطلاعات خود را تکمیل نمایند.
 
وی یادآور شد: در پایان شهریور ماه ارزیابی دقیقی نخواهیم داشت ولی اگر اکثر مشمولان به سامانه مراجعه کنند، شناسایی این افراد انجام می شود؛ اما ممکن است عده ای هرگز با ما تماس نگیرند که در این صورت یک تاریخ نهایی اعلام شده و این افراد به صورت منصرفان تلقی می شوند.
 
رئیس سازمان خصوصی سازی در خصوص فاز سوم به آزاد سازی سهام عدالت به رادیو اقتصاد گفت: هم اینک فقط سود سهام واریز می شود و ورقه های سهم به مشمولان واگذار نمی شود و به محض بر طرف شدن ابهامات، مرحله آزاد سازی سهام و توزیع اوراق انجام خواهد شد.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: