سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۸۵۰۰۰۴
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۶- ۳۳: ۲۰
نوزدهمین همایش تجلیل از خیرین مدرسه ساز شهرستان خوی برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری بسیج آذربایجان غربی، نوزدهمین همایش تجلیل از خیرین مدرسه ساز شهرستان خوی، با حضور مدیرکل توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس استان، معاونت آموزش ابتدایی اداره کل، مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز استان، معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش خوي، اعضای شورای اسلامی شهر، اعضای شورای اداری شهرستان، رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز خوی، خیرین مدرسه ساز و مدیران مدارس در محل سالن باشگاه فرهنگیان برگزار شد.

مدیرکل توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس استان نیز خطاب به خیرین مدرسه ساز بیان کرد: شما خیرین مدرسه ساز یار و یاور همیشگی نظام تعلیم و تربیت استان هستید .

وی گفت: اولویت اول اداره کل نوسازی مدارس استان ارتقای جایگاه آموزش و پرورش با ساخت فضا های مطلوب آموزشی می باشد و توسعه فضا های آموزشی مناطق محروم در اولویت قرار دارندو تلاش می کنیم سرانه این مناطق را افزایش دهیم.

آخوندیان، مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز استان، با مثبت ارزیابی کردن میزان مشارکت خیرین مدرسه ساز در خوی، گفت : شهرستان خوی در امر ساخت و توسعه فضاهای آموزشی توسط خیرین مدرسه ساز در رتبه اول استان قرار دارد و خیرین مدرسه ساز استان، 228 میلیارد تومان برای ساخت مدرسه در مناطق مختلف استان متعهد شده اند.

رقیه حسین پور، معاونت آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان نیز اظهار کرد: ساخت و تجهیز مدارس در مناطق محروم و مرزی از اهمیت بالایی برخوردار است و نقش خیرین مدرسه‌ساز در این مورد کلیدی است.

وی همچنین گفت: در ارتقای کیفیت آموزشی دو عامل فضای آموزشی و نیروی انسانی از اهمیت بالای برخوردارند که فضای آموزشی اولویت اول می باشد.

معاون آموزش ابتدایی مدیرکل در ادامه به آمار مدارس ابتدایی پیش ساخته، کانکسی، استیجاری و چرخشی شهرستان خوی اشاره کرد و گفت: برای اینکه در این شهرستان مدارس ابتدایی پیش ساخته، کانکسی، استیجاری حذف شود به 75 مدرسه نیاز داریم.

وی همچنین به آمار خیران آموزشی استان اشاره کرد و گفت: 4هزار و 928 نفر از معلمان مدارس سه سال است که بدون دریافت هزینه ای کلاس های فوق برنامه و تقویتی برای دانش آموزان که ضعف درسی دارند، اجرا می کنند واین آمار در سطح شهرستان خوی نیز 597 نفر می باشد.

قدیرمحمدی، معاون اداره کل و مدیر آموزش و پرورش خوی با بيان اينکه دولت تدبير و اميد در حوزه آموزش و پرورش همواره پشتيبان و حامي پيشرفت و توسعه بوده است، اظهار کرد: در نظام مقدس جمهوري اسلامي تعامل بين مردم و دولت همواره موجب پيشرفت و رفع عقب ماندگي ها شده است.

مدیر آموزش و پرورش خوی هدف از برگزاری همایش خیرین مدرسه ساز را، الگو قرار دادن خیّرین، اشاعه فرهنگ مشارکت و دعوت به کار خیر دانست و گفت: ثمره دنیوی این کار، پیشرفت جامعه، ایجاد انگیزه برای دیگران و ظهور و بروز کارهای خیر در جامعه است.

وی در ادامه افزود: در سال گذشته از محل کمک های خیرین مدرسه ساز 17 کلاس درس درخوی مورد افتتاح قرار گرفته است و 76 کلاس درس نیز تا مهرماه سال جاری افتتاح خواهد شد.

وی، کل پروژه های دولت تدبیر و امید را که در سال قبل افتتاح شده اند را 10 باب مدرسه با 70 کلاس درس بیان کرد و گفت: 37 مدرسه به سیستم گرمایشی تجهیز شده و 50000 متر مربع از سقف مدارس عایق کاری شده اند که 17 پروژه با 150 کلاس درس نیز به صورت مشارکتی نیز در دست اقدام است.

گفتنی است در پایان با اهدای لوح سپاس از خدمات ارزنده خیرین مدرسه ساز تجلیل شد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar