سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۸۸۵۰۷۵۳
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۶- ۳۵: ۱۰
مدیر عامل گروه صنایع سیمان کرمان مطرح کرد ؛
مدیر عامل گروه صنایع سیمان کرمان گفت: در حال حاضر شرایط اقتصاد بسیار حاد شده است و جریانات نقدینگی را باید در بنگاه های اقتصادی خرد بهبود ببخشیم،در صنعت و تولید و اشتغال زایی تنها روحیه جهادی عملکردبسیج است که موثر می شود.
لازمه ی تحقق اقتصاد مقاومتی ترویج روحیه خودباوری است /رشد اقتصادی سال 95 ماحصل فروش نفت استبه گزارش سازمان بسیج کارگری کشور خبرگزاری بسیج، دکتر محمد علی احمد زاده اصل مدیر عامل گروه صنایع سیمان کرمان گفت : آنچه که در سال 2017 گریبانگیر کارخانه ها و واحد های تولیدی شده مسئله افت شدید قیمت های جهانی است در واقع این افت قیمت شامل تمامی محصولات معدنی و پتروشیمی است حتی  قیمت های جهانی در حوزه سنگ آهن  نیز تاثیر گذار بوده است و دامنه این رکود ناشی از افت قیمت جهانی به استان کرمان که یکی از قطب های بزرگ سنگ آهن شناخته می شود ، کشیده شده است.
 
احمد زاده  در خصوص اقتصاد مقاومتی و عملکرد فعلی کشور در این عرصه گفت : برای رشد تولید و اشتغال بایستی به توانمندی هایی خودمان و  به بضاعت  موجودی که داریم توجه بکنیم ، باید دریابیم که در سال های بحران  تحریم چگونه توانستیم خودمان را اداره کنیم  و بنگریم که  آیا ما توانستیم در راستای مدیریت بهینه، تحولاتی که اقتصاد ما را تحت تاثیر قرار داده است را شناسایی و با مدیریت صحیح آنان را پیش ببریم و منابع خودمان را خوب تجهییز کرده باشیم لذا به نظر بنده با توجه به امکاناتی که در دست خود داشتیم، علی الظاهر اون اهتمام بایسته در خور ملا ایران  را نداشتیم .

مدیر عامل گروه صنایع سیمان کرمان ادامه داد: ما با توانمندی که در ابعاد مختلف و با توجه به ریشه ها ی فرهنگی و منابع طبیعی می توانستیم نقش بهتری را در دوران رکود و افول اقتصاد جهانی را بازی کنیم لذا عدم روحیه « خود باوری » در بعضی جهات سبب شده اهتمام بایسته را انجام ندهیم گرچه با باور  و اعتقاد به این روحیه ، می توانسیتیم در دوران رکود بهتر عمل کنیم .
وی به نام گذاری شعار سال توسط مقام معظم رهبری با عنوان اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، گفت : رهبری در سال جدید شعاری را انتخاب کردند که در سه سال گذشته هم همین عنوان را با شکل های دیگری مطرح کرده بودند،  انتخاب این شعار اهمیت بیشتر توجه به رویکرد مدیریتی را نشان می دهد یعنی  ما در رویکرد های اقتصادی باید مدیریتی درست داشته باشیم با توجه به اینکه ما در جذب منابع  در سال های که رکود برما حکم فرما بود ما اقدامات شایسته ای را نتوانستیم ایجاد کنیم .

احمد زاده اصل ادامه داد: بعضی از جریانان سیاسی که در امر اقتصاد دخالت کردند یک نگرش بی تفاوتانه را در بعضی حوزه ها نسبت به  جریان پر اهمیت اقتصاد مقاومتی ایجاد کردند که سبب بی انگیزگی در مردم شده و سبب گردید که ملت را از این شعار سازنده ، جلو برنده ، و هدایت کننده دور کنند و اثرات واقعی این اقتصاد پویا را  به مردم شان ندهند، لذا ما اقتصاد مقاومتی را نه به عنوان یک مدل اقتصادی و نه به عنوان یک تئوری هنوز نپذیرفتیم و در واقع هنوز اقتصاد دانان ما به این نوع اقتصاد پویا بها ندادند شاید در قالب شعار به آن پرداخته شده باشد اما هنوز در قالب یک مدل اقتصادی اجرایی نشده و عدم توجه به اقتصاد مقاومتی  سبب شده که ما به کارکرد های اقتصاد مقاومتی پی نبرده و از برکات آن سودمند نشویم.

مدیر عامل سیمان کرمان افزود: در حال حاضر شرایط فعلی اقتصاد بسیار حاد و ملتهب شده است و جریانات نقدینگی را باید در بنگاه های اقتصادی خرد  بهبود ببخشیم، گرچه مدیران به دنبال ایجاد یک توانمندی جدی برای پیشبرد طرح های توسعه ای خود هستند اما بدون اغراق باید بیان کنیم که طرح های توسعه به جهت عدم وجود منابع مالی کافی انجام نشده اند و در واقع راه های توسعه برا ی صنعت و اقتصاد  و البته پیشرفت  و رشد اقتصادی بسته شده است .
 
وی اذعان کرد : گرچه شاهد رشد اقتصادی در سال 95 بودیم  اما این رشد را  مدیون نفت هستیم و ما  متکی به بخش نفتیم لذا اگر انن اقتصاد همچنان به رشد فروش نفت در سال 96 متکی باشد بی شک  رشد اقتصادی ما در سال جاری کمتر از 95 خواهد بود  لذا به نظر می رسد ما نتوانستیم از شرایط ویژه نفتی برای ایجاد اقتصادی مقاوم و پویا بهره ببریم .
 
احمد زاده اصل ادامه داد: انتخاب شعار سال به طور متمادی از سوی رهبر یعنی، اقتصاد مقاومتی مو ضوعی نیست که مغفول بماند،  لذا باید با عزم ملی و با تفکر بسیجی این هدف را پیش برد زیرا این تفکر حرکتی روبه جلو است و واژه « نمی شود و نمی توانم»  را در وجودش ندارد ، اگر بتوان این تفکر را در حوزه های مختلف اقتصادی ریشه داردگنجاند دربحث تولید رشد خواهیم داشت و اشتغال ما محبوب تر خواهد شد ، تو لید و اشتغال را به منسه ظهور خواهیم رساند لذا کسانی به دنبال این هستند که روحیه ما نمی توانیم را رشد دهند.
در سال های گذشته به اهداف  کلان خود در عرصه اقتصاد مقاومتی نرسیدیم و با کاشتن روحیه ما نمی توانیم از سوی مسئولین در دل ما صنعتگران  ما نتوانستیم به اهداف خودمان دست پیدا کنیم .
 
وی در خصوص حضور بسیج در عرصه های تولید  و برگزاری کنگره های شهدای کارگری اشاره کرد و گفت : کارگران و بسیج کارگری در واقعع حضور پر رنگی را در عرصه های کار و تولید و اقتصاد داشته اند همانگونه که شهدا اینگونه عمل کردند لذا اگر به دیدگاه های شهدا توجه داشته باشیم ، می بینیم که راهشان باید ادامه پیدا بکند یکی از مشخصه های بلند مرتبه سازی بسیج با نگرش به مقام شهدا این است که شهدا « بی ادعا  » هستند.
 
وی به یکی از  شاخص بسیجیان یعنی بی ادعا بودن اشاره کرد و گفت :  در تمام شئونات باید در نظر داشته باشیم که ادعا با توانمندی  رابطه عکس دارند حاصلضرب توان در ادعا عددی ثابت است ، زیرا هرچه توان بالاتر برود ادعا کمتر می شود و بالعکس هرچه ادعا بیشتر باشد توان کمتر است. لذا بی ادعایی سبب توانمندی شده است لذا بسیجی هرگز ادعا نمی کند بلکه بیشتر تلاش می کند.
 
احمد زاده ادامه داد: بسیجی از ابتدای انقلاب  توانست  ما را از گرداب های و طوفان های سهمگین تا کنون  نجات دهد وخودش سربلند بایستد که نشات گرفته از واسطه عملکرد روحیه بی ادعای بسیجی بوده است لذا باید از منش و روش آنها درس بگیریم .

احمد زاده افزود : در واقع ما با تفکر بسیجی بایستی قله های بزرگ را فتح می کردیم لذا اگر به این قله ها دست نیافتیم به علت بی توجهی به این روحیه بسیجی در اقتصاد است اگر در اقتصاد نیز مانند دیگر حوزه ها به تفکر بسیجی وار و بی ادعا بودن اهمیت داده شده بود اکنون جامعه یک دست بسیجی بود اقتصاد رشد بسزایی را تجربه می کرد .
 
مدیر عامل کارخانه سیمان کرمان اذعان کرد:  اگر اکنون مدیران ما در حوزه های مختلف  رشد نکردند به این علت است که تفکرر بسیجی را نداشته اند لذا بسیج فعل خواستن را خوب صرف می کند و خواستن و تلاش اینان بی ادعا است، بعضی مواقع  گمنامی این افکار و ر فتار جزو مولفه های اصلی بسیج است لذا ما نیز در عرصه اقتصاد بایستی این مولفه ها را شاخصه و الگوی کار و تلاش خودمان قرار دهیم ،  اگر این شاخصه ها الگو شوند افکار و عملکرد مان یکی می شود و رشد می کنیم ، آنهم به صورت کیفی نه کمی که در آن  تنها به دنبال آمار سازی باشیم.

وی با بیان اینکه تننها رشدی که می توانیم در اقتصاد بدست بیاوریم با روحیه  تلاش بی ادعای بسیجی خواهد بود گفت :  در صنعت و تولید و اشتغال زایی  تنها روحیه جهادی و بی ادعا عملکردن بسیج است که موثر می شود و لا غیر ،  رشد و توسعه اقتصادی در عرصه تولید و اشتغال تنها با تفکر ما می توانیم و تلاش بی ادعای بسیجی صورت خواهد گرفت .

احمد زاده اصل ابراز کرد : تفکر بسیجی چه در حوزه فرمانده ی وکارگری بر مبنای بی ادعا بودن است در هشت سال دفاع مقدس بسیجی درجه نداشت  ، فرمانده و سرباز یکی بودند ما هم نباید افراد را درجه بندی کنیم برای فرماندهی زمانی درجه بندی می کنیم که توانایی مدیریت گروهی دیگر را در پیشبرد اهداف در یک مسیر ایجاد کند لذا اگر یک بسیجی بی ادعایی پیداشود با سن کم اما با لیاقت باشد و زمام اجرایی را بتواند به دست بگیرد بایستی  از وی استقبال کرده  او را تقویت کرد ، پرورش داد و از توانمندی او به نحو احسنت استفاده برد .
مدیر عامل گروه صنعتی سیمان کرمان تاکید کرد : اکنون مدیران عرصه تولید و صنعت هم فرمانده اند و هم سرباز و جز این نباید تصور شودد زیرا اوضاع اقتصادی کشور به گونه ای است که نیازمند ،شجاعت جوانک 13 ساله ، تفکر جوان 23 ساله و اراده قوی غواصان والفجر 8 را می طلبد که هر کدام برای خودشان یک فرمانده و در عین حال یک رزمنده بودند و بی ادعا به دنبال عزت ایران اسلامی بودند .
 
وی ادامه داد : همه ی ما باید در شرایطی که برای کشور پیش  آمده و پیش خواهد آمد ، مسئولیت پذیر باشیم ، مسئولیت پذیری یکی ازز مشخصه های کار به عنوان یک بسیجی در حوزه های تلاش و تولید و اشتغال زایی است لذا جهاد اقتصادی که مطرح شده  ، هنوز درک نشده است ،  در واقع  همه بایستی تلاش و همت کنند تا به اهداف جهاد اقتصادی  برسیم تا ایرانی اباد تر و مرفه تر داشته باشیم  ورسیدن به اقتصادی پویا و مقاوم  از اهداف بزرگ ما در چارچوب حاکمیت جمهوری اسلامی است ، لذا اگر کم کار ی و احمال داشته باشیم به این اهداف نخواهیم  رسید .

احمد زاده اصل خاطر نشان کرد : جهاد اقتصادی تنها با همت مدیران و کارگران جهادی پیش خواهد رفت  لذا جهاد اقتصادی بسیار باید جدی گرفته شود و اقتصاد ما دست نا اهلان و نامحرمان هم نیفتد  لذا بایستی این تلاش را ایجاد بکنیم که بتوانیم در حوزهایی که می توانیم این توانمندی ار ایجاد کنیم د رمقابل ناملایمات و تحریم های بنیان کن خانمان برانداز اقتصادی مقابله کنیم و این امر میسر نیست مگر اینکه ما تفکر بسیجی وارداشته باشیم.

مدیر عامل گروه صنعتی کرمان در پایان خاطر نشان کرد : اگر به جهاد اقتصادی لگد بزنیم و این امر را مغفول بگذاریم دشمنان هر روز بر ما مسلط تر خواهند شد و ما را در این عذاب اقتصادی قرارمی دهند مگر اینکه به خود آمده و بتوانیم بازهمتلاشی مضاعف و جهادگونه را شکل دهیم و در مقابل استکباری که چه در داخل و چه در خارج به دنیال گرفتن قدرت انفعال از ماست و به دنبال زمین گیر ساختن و خانه نشین کردن ماست  با تمام قدرت بایستیم و بگوییم که ما هستیم چون وجود داریم.بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar