سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۸۵۵۶۶۷
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۶- ۴۲: ۰۸
یک پژوهشگر حوزه فضای مجازی در گفتگو با «بسیج»:
بیات گفت: بیشترین مخاطب فضای مجازی نوجوانان و کودکان هستند و بیشترین اسیب هم متوجه همین قشر است.
محمد هادی بیات روزنامه نگار و پژوهشگر حوزه فناوری و اطلاعات در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری بسیج با اشاره به آسیب های فضای مجازی بیان داشت: فضای مجازی و ابزارهای ارتباطی برای مخاطبان طراحی شده است تا کاربران با آگاهی از نحوه استفاده صحیح و قدرت تشخیص به موقع مضرات آن کمترین آسیب را از این فضا ببینند.

وی با بیان اینکه در کشور های غربی و توسعه یافته معمولاً برای استفاده درست از هر ابزاری به لحاظ فرهنگی هم اقداماتی می شود، یاد اور شد:  اما در کشور ما از هر ابزاری به شکل مفرط استفاده می شود و در عین حال فکری هم برای فرهنگ سازی آن وجود ندارد.


بیات افزود: به علت عدم فرهنگ سازی و نگاه غیر منطقی به این فضا آسیب های ناشی از فضای مجازی در حال ریشه دواندن در اجتماع است؛ پسباید هر چه سریعتر چاره اندیشی در این خصوص شودباید گفت هیچ برنامه خاصی برای کاهش آسیب های فضای مجازی وجود ندارد.

این کارشناس فضای مجازی گفت: بیشترین مخاطب فضای مجازی نوجوانان و کودکان هستند که قدرت تشخیص و تحلیل در این فضا را ندارند و بیشترین آسیب ها را هم در این خصوص این قشر به آن دچار می شوند. 
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: