سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۸۸۵۹۳۱۴
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶- ۵۳: ۱۳
روایت فتح منتشر کرد
کتاب «ابوجهاد» خاطراتی از شهید عماد مغنیه از سوی نشر روایت فتح منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری بسیج، کتاب «ابوجهاد» صد خاطره از شهید حاج عماد مغنیه از سوی انتشارات روایت فتح روانه بازار کتاب شد.

«ابوجهاد؛ صد خاطره از شهید عماد مغنیه» جلد سی و یکم مجموعه یادگاران است که به تازگی به کوشش انتشارات روایت فتح منتشر و روانه بازار کتاب شده است.

در مقدمه این کتاب می‌خوانیم: «چهاردهم ماه مه سال 1948؛ روز تأسیس دولت جعلی اسرائیل بود؛ روزی که فلسطینی‌ها اسمش را گذاشتند «روزِ نکبت». از آن روز به بعد، شکست پشت شکست بود که برای فلسطینی‌ها می‌آمد و پیروزی پشت پیروزی برای صهیونیست‌ها. آن قدر که ارتش اسرائیل به «ارتش شکست ناپذیر» معروف شده بود.

چند دهه بعد، در لبنان امّا ورق برگشت. این بار پیروزی‌های پی در پی نه نصیب صهیونیست‌ها، که نصیب جوانان حزب الله لبنان می‌شد. حالا، «شکست دادن ارتش اسرائیل» که روزی آرزوی ارتش‌های عربی بود محقق شده بود و حالا، آرزوی «آزادی فلسطین» بود که پا گرفته بود.

عماد مغنیه یکی از آن جوانان بود که نقش اساسی در پیروزی‌های بعدی مقاومت در جنوب لبنان داشت؛ چه آزادی غرورآفرین جنوب لبنان در سال 2000 و چه شکستِ تحقیرآمیز صهیونیست‌ها در جنگ 33 روزه.

بیست و پنج سال، قویترین سرویس‌های جاسوسی دنیا، تمامِ تلاشِشان را برای ترور یا اسارت عماد کردند؛ تلاشی که همیشه ناکام می‌ماند و همین، عماد را در نظرشان تبدیل کرده بود به یک «شبح»؛ شبح حزب الله.

صد خاطره این کتاب، تلاشی است برای کنار زدن پرده‌ها از تصویرِ عماد مغنیه؛ پرده‌هایی که هنوز به طور کامل کنار نرفته‌اند و کنار نخواهند رفت؛ مگر بعد از تحقق بزرگترین آرزوی عماد؛ یعنی نابودیِ اسرائیل.»

در بخشی از این کتاب آمده است: «کل روز را کار کرده بودیم. خسته و کوفته برگشته بودیم محل اقامتمان که حاج عماد به من گفت: «فیلم آخرین سامورایی را دیدی یا نه؟» گفتم «نه، فیلم خوبیه؟» فیلم را داخل ویدئو گذاشت و با هم دیدیم.

تا جایی که وقت می‌کرد فیلم‌های روز دنیا را دنبال می‌کرد. حتّی یکی از دوستانِ نزدیکش می‌گفت «اگر عماد نظامی نبود و وارد کار فیلمسازی می‌شد، یکی از بهترین کارگردان‌های لبنان می‌شد.» مسئولیت‌ها و کارهایش را که می‌شنیدی فکر می‌کردی با یک نظامیِ خشک و خشن یا یک شخصیت امنیّتی بی‌عاطفه روبرو می‌شوی، ولی وقتی از نزدیک می‌شناختی‌اش، تعجب می‌کردی که اصلآً چنین شخصیتی، چرا رفته و نظامی شده؟»

«ابوجهاد» در 112 صفحه و با قیمت 6500 تومان توسط نشر روایت فتح در دسترس علاقمندان قرار گرفته است.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: