سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۸۸۵۹۷۶۵
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶- ۵۳: ۱۱
کشاورزان در دولت یازدهم:
حسن روحانی کاندیدای دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در دومین مناظره انتخاباتی خود مدعی شد وضع کشاورزان در دولت او بهتر شده است.
به گزارش خبرگزاری بسیج به نقل از اگری پرس؛ حسن روحانی کاندیدای دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در دومین مناظره انتخاباتی خود  مدعی شد وضع کشاورزان در دولت یازدهم بهتر شده است. وزرات جهاد کشاورزی هم که خواست از قافله جا نماند از قول معاون امور زراعت وزرات جهاد کشاورزی نوشت : درآمد سالانه کشاورزان با حمایت های دولت تدبیر و امید 3 برابر شده است!
واکنش کشاورزان به اظهارات اخیر حسن روحانی مبنی بر" بهبود وضع کشاورزان در دولت یازدهم"، موجی از نارضایتی  و تکذیب در فضای مجازی به راه انداخته است؛ آیا وضع کشاورزان هرمزگانی بهترشده است که کمپین " نه به چیدن گوجه فرنگی" راه انداختند  و نهایتا چون  صدای اعتراضشان راه به جایی نبرد با گریه و زاری دسترنجشان را به جاده ریختند!یا وضع دامداران بهتر شده است که دام هایشان بارها در طی سال های اخیر قربانی تب برفکی شده  و دامپزشکی و موسسه سرم سازی رازی توپ را در زمین یکدیگرانداختند!

 

وضع باغداران شمال کشورهم حتما بهتر شده است که پرتقال های سالمشان  در انتظار  صف طویل تحویل به تعاونی های روستایی  و در بی تدبیری دولت گندید و مجبور شدند بارشان را درساحل دریا خالی کنند!چون به این نتیجه رسیدید وضع کشاورزان بهتر شده است و در گندم هم دیگر به خودکفایی رسیدیم ، سال گذشته قیمت خرید تضمینی گندم را خلاف اصل 3 قانون اساسی و  سیاست های اقتصاد مقاومتی با 5 ماه تاخیر و بدون توجه به نرخ تورم  10 درصدی 1300 تومان اعلام کرده و منت به سر کشاورزان گذاشتید که اگر گندم را وارد می کردیم برایمان بیشتر صرف داشت تا ازشما با این قیمت بخریم!!!  افزایش 2 درصدی قیمت خرید تضمینی که همان بزخری دسترنج کشاورزان است صدای گندمکاران نمونه کشوری را درآورد و کمپین راه انداختند و فریاد زدند که دولت با یک  مانور انتخاباتی  و فشار بر روی گرده کشاورز می خواهد تورم را کنترل کند و عموم جامعه را از خود راضی نگه دارد!این موارد تنها مروری بر قسمتی از "وضع کشاورزان" در سال 95 بود؛ بگذریم از ماجرای  دفن 1700 تن دفن سیب زمینی در سال 94 به بهانه تنظیم بازار و زیرخاک رفتن 620 میلیون تن پول بیت المال..