سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۸۸۶۵۸۸۳
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۶- ۵۰: ۰۰
در سال اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال:
ورود جدی بسیج مهندسین کشاورزی برای بیابان زدایی در استان خوزستان

به گزارش سرویس بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی خبرگزاری بسیج، رئیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی گفت:علمی سازی بیابان زدایی وافزایش تولید گیاهان روغنی از اهم برنامه های سازمان بسیج مهندسین کشاورزی در سال جاری است.

دکتر جهانسوز "تولید و اشتغال" را از اولویت های مهم این سازمان در سال جدید برشمرد و بیان داشت: سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی در راستای وظیفه ذاتی خود و به منظور تحقق "اقتصاد مقاومتی؛تولید و اشتغال" اقدام به راه اندازی کارگروه ویژه اشتغال نموده است تا با بهره گیری از ظرفیت های موجود، زمینه های اشتغال مهندسین کشاورزی را فراهم کند.

وی افزود: کارگروه ویژه اشتغال اکنون در سازمان فعالیت خود را آغاز کرده است وبرای آن مجری مسئول تعریف شده است؛ بررسی و شناسایی ظرفیت های اشتغالزایی مهندسان کشاورزی، ارائه طرح های به کارگیری آنان در عرصه های تولید و فعال نمودن پتانسیل های بالقوه تولید در بخش کشاورزی از جمله وظایف این کارگروه است که با جدیت دنبال می شود.

رئیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی طرح "بسیج همگام با کشاورز" را به عنوان یک الگوی موفق در اجرای برنامه های گذشته سازمان، توصیف کرد و بیان داشت: علاوه برآنکه افزایش تولید برنج را در قالب "طرح بسیج همگام با کشاورز " ادامه خواهیم داد در صدد اجرای آن در زمینه تولید گیاهان روغنی هستیم.

وی ارائه برنامه های کاربردی به کانون های بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی مستقر در سطح کشور را از جمله اقدامات اجرایی در قالب این طرح برشمرد و یادآور شد: در زمینه افزایش تولید گیاهان روغنی در حال مذاکره با معاونت امور زراعت جهاد کشاورزی و مجری طرح دانه های روغنی هستیم تا ان شااله بتوانیم برنامه افزایش تولید گیاهان روغنی را در الگوی "بسیج همگام با کشاورز"دنبال کنیم.

دکتر جهانسوز با اشاره به لزوم ورود کلیه دستگاه های زیربط در مسأله بیابان زدایی، نقش سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی را در رفع این معضل مهم خواند و بیان داشت: ستاد مرکزی بیابان زدایی زیر نظر وزیر جهاد کشاورزی تشکیل شده است وبسیج سازندگی نیز همگام با سایر دستگاه های اجرایی زیربط در آن عضویت دارد؛ برگزاری دوره های تسهیلگری توسط مهندسین کشاورزی جهت افزایش مشارکت مردمی از جمله اقدامات تاکنون سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی، در این زمینه بوده است.

وی با بیان این مطلب که سازمان بسیج مهندسین کشاورزی در سال جدید فعالیت ویژه ای را در زمینه بیابان زدایی آغاز کرده است، بیان داشت: "کمیته فنی و تخصصی بیابان زدایی" در سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی تشکیل شده است که در این کمیته بر اساس توافقنامه ای که با معاون محترم وزیر و رئیس سازمان تحقیقات،آموزش و ترویج کشاورزی به امضا رسیده است و با مشارکت موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع و پژوهشکده حفاظت خاک و آبخیزداری، تلاش می شود در راستای "علمی سازی بیابان زدایی" با تولید نرم افزار و محتوای آموزشی در قالب طرح "بسیج همگام با کشاوز" دستورالعمل های فنی لازم را در اختیار جامعه هدف قرار دهیم تا بتوانیم در کنار دولت این معضل نامبارک را برطرف کنیم.


بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar