سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۸۸۷۱۹۲۲
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۶- ۴۸: ۰۹
نشر تمدن نوین اسلامی منتشر کرد
کتاب گفت‌وگویی درباره مفاهیم فیزیکی و هندسی «نسبیت انیشتین» که گفت‌وگویی با پرفسور فرهنگ لران است منتشر شد.
به گزارش خبرگزاری بسیج، کتاب گفت‌وگویی درباره مفاهیم فیزیکی و هندسی «نسبیت انیشتین» از سوی نشر تمدن نوین اسلامی روانه بازار کتاب شد. این کتاب در واقع گفت‌و‌گو با پروفسور فرهنگ لران اصفهانی استاد تمام دانشگاه صنعتی اصفهان است.

کتاب حاضر، جلد اول از مجموعه‌ای است که سعی در تبیین نظریه نسبیت اینشتین و آثار آن دارد. در این مجموعه در پی آن هستیم که نسبت بین مفاهیم «فلسفی، فیزیکی و ریاضی» در این نظریه و آثار آن را تبیین کنیم تا در این بستر امکان شناخت عقاید، رویکردها و نظرات اینشتین نسبت به تحلیل چگونگی حرکت جهان هستی فراهم آید.

در بخش اول این کتاب به بررسی مفاهیم فیزیکی نظریه نسبیت پرداخته‌ شده که این بخش در چهار جلسه بررسی و تمامی جلسات فهرست گذاری شده است. مستندسازی اولیه‌ای نیز انجام گرفته و پاره‌ای از افراد و مفاهیم و اصطلاحات نامأنوس، توضیح داده شده تا این مطلب برای خواننده مبتدی نیز قابل فهم شود. در ادامه، خلاصه نتایج جلسات در قالب جداولی ارائه شده است.

دربخش دوم این کتاب به بررسی مفاهیم هندسی نسبیت اینشتین پرداخته ایم. در این بخش، جمع بندی همه ابعاد مفاهیم ریاضی نسبیت، به طور کامل صورت نگرفته و بررسی‌ها به مفاهیم هندسی محدود شده است.

این بخش در دو جلسه مانند بخش اول فهرست گذاری و مستندسازی شده است. برای مستندسازی مباحث این بخش، علاوه بر تبیین مطالب موجود در کتاب، سعی شده است که فیش‌هایی که علت برخی از پرسش‌ها بوده نیز

به عنوان پاورقی آورده شود تا به روشن شدن و تشریح سؤال برای مخاطب، کمک کند.

کتاب حاضر بر اساس جلسات گفت وگو تهیه شده و ساختار و روند جلسه در آن حفظ شده تا فضای جلسه به خواننده منتقل شود و احتمالاتی که موجب خطا در فهم مباحث می شود معین شود.

کتاب گفت‌وگویی درباره مفاهیم فیزیکی و هندسی «نسبیت انیشتین» در 390 صفحه با قیمت 18 هزار تومان منتشر شده است.


بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar