سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۸۸۷۳۳۲۱
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۶- ۵۶: ۱۴
قرارداد بیمه سلامت با ۲ بیمارستان در رشت لغو شد!
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به عدم پذیرش بیمه شدگان این سازمان در دو بیمارستان خصوصی گلسار و قائم رشت، گفت: این دو بیمارستان حق پذیرش نکردن بیماران را ندارند و تلاش می کنیم، مطالبات این مراکز را در حد توان پرداخت کنیم.
به گزارش خبرگزاری بسیج، از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، محمد جواد کبیر افزود: به دنبال اقدام این دو بیمارستان خصوصی به مدیر کل بیمه سلامت استان گیلان و بیمه آتیه سازان سلامت اعلام کردیم، که قرارداد خود را با بیمارستان های خصوصی گلسار و قائم رشت، قطع کنند.
 
وی تاکید کرد: تلاش بیمه سلامت ایران و بیمه آتیه سازان بر این بوده تا منابعی که در اختیار دارد را در حداقل زمان ممکن، به این مراکز درمانی تخصیص دهند و سعی کردیم تا منابع را به هیچ عنوان نزد خودمان نگه نداریم و به این بیمارستانها پرداخت کنیم.
 
کبیر با بیان اینکه این دو بیمارستان خصوصی چند ماه است که مطالباتی از بیمه های سلامت و آتیه سازان دارند، افزود: مسئولان این بیمارستان های خصوصی واقف هستند که با توجه به شرایط اقتصادی و بودجه کشور، حتما باید مدیریت بهتر و بهینه تری داشته باشند تا بتوانیم منابعی را که در اختیار بیمه سلامت ایران قرار می گیرد به آنها پرداخت کنیم.
 
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران تاکید کرد: اقدام این دو بیمارستان خصوصی در عدم پذیرش بیمه شدگان بیمه سلامت ایران، از نظر حقوق بیمار و حقوق سلامت جامعه، اخلاقی نبود و در همین راستا دستور دادیم که قرارداد بیمه سلامت با آنها لغو شود زیرا نمی توانیم بپذیریم که واحدهای درمانی بکسویه قرارداد خود را لغو کرده و از پذیرش بیماران خودداری کنند چرا که در این صورت، در کشور شاهد بی نظمی و به خطر افتادن حقوق بیماران خواهیم بود.
 
وی اظهار داشت: در حال حاضر حدود 7 ماه است که نتوانسته ایم مطالبات بیمارستانهای دولتی را هم پرداخت کنیم اما آنها به ارائه خدمات به بیمه شدگان ادامه می دهند.
وی گفت: لغو یک طرفه قرارداد با بیمه ها، از نظر قانونی، ممنوع است و در صورتی که بیمارستانهای خصوصی دیگر هم به چنین کاری را مبادرت ورزند، حتما نسبت به لغو قرارداد خود با آنها اقدام می کنیم.
 
کبیر تاکید کرد: بیمارستانهای خصوصی توجه داشته باشند که علیرغم تمام مشکلات موجود، باید بیش از گذشته شرایط کشور را درک کنند زیرا چنین برخوردهایی در سطح اجتماعی، قابل توجیه نیست.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar