سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۸۸۷۴۳۰۵
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۶- ۲۷: ۱۱
رئیس شورای مرکزی بسیج مهندسین کشاورزی استان زنجان:
حسین جعفری گفت : امروز دو سازمان بسیج مهندسین کشاوزری و جهاد کشاورزی هر دو در کنار یکدیگر هم چون روزهای دفاع مقدس، در جبهه رفع موانع تولید و ایجاد اشتغال پایدار تلاش می کنند.

به گزارش سرویس بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی خبرگزاری بسیج، حسین جعفری با اشاره به فرارسیدن سالروز تاسیس بسیج مهندسین کشاورزی و هفته جهاد کشاورزی بیان داشت: ما در دوران 8 سال دفاع مقدس شاهد بودیم همگرایی و هم افزایی نیروهای بسیج و جهاد سبب گشایش در جبهه های جنگ شد و اکنون نیز اعتقاد داریم با هم افزایی بین سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و سازمان جهادکشاورزی می توانیم گام های موثری در تحقق شعار سال "اقتصاد مقاومتی؛تولید و اشتغال" برداریم.

وی هم چنین با توجه به بر عهده داشتن ریاست سازمان جهادکشاورزی استان زنجان بر ضرورت هماهنگی این دو سازمان با یکدیگر تاکید کرد و افزود: تلاش ما در سازمان جهادکشاورزی استان زنجان بر این است از توان و ظرفیت بسیج مهندسین کشاورزی در تحقق اهداف و برنامه های مدون سازمان جهادکشاورزی استان بهره برده و از ظرفیت این دو مجموعه در کنار یکدیگر برای حل مسائل تولید استفاده کنیم.

جعفری هم افزایی بین بسیج مهندسین کشاورزی و سازمان جهادکشاورزی را از اهداف جهادکشاورزی در استان زنجان برشمرد و بیان داشت: تلاش ما براین بوده است تعامل بین دوسازمان بسیج مهندسین کشاورزی و جهادکشاورزی به خوبی برقرار شود؛ چون بسیاری از کارشناسان ما در جهادکشاورزی عضو سازمان بسیج مهندسین کشاورزی نیز هستند سعی کردیم با سازماندهی مطلوب ضمن پرهیز از موازی کاری زمینه های فعالیت افراد را در پست های مختلف فراهم کنیم.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان در پاسخ به این سوال که بسیج مهندسین کشاورزی در چه زمینه هایی ایفای نقش می کند، اظهار داشت: عمده ترین اقدامی که ما در سازمان جهادکشاورزی استان بر روی آن تمرکز داریم موضوع انتقال دانش فنی و دانش بنیان کردن فعالیت های کشاورزی است؛ در این راستا برگزاری کلاس های آموزشی در دورترین نقاط توسط کارشناسان ما که عضو بسیج مهندسین کشاورزی نیز هستند انجام می گیرد.

وی اضافه کرد: هم چنین آموزش به کسانی که تسهیلاتی را از منابع مختلف برای راه اندازی مشاغل تولیدی کشاورزی دریافت می کنند از طریق کارشناسان بسیجی ما دنبال می شود تا تسهیلات به موقع و در جای خود هزینه شود.

جعفری اجرای طرح بسیج همگام با کشاورز در استان زنجان را طرحی موفق در افزایش بهره وری ارزیابی کرد و بیان داشت: اجرای طرح بسیج همگام با کشاورز و سایر فعالیت های بسیج مهندسین کشاورزی مانند برگزاری اردوهای جهادی و همایش های علمی کردن کشاورزی در افزایش تولیدات کشاورزی استان تاثیر بسزایی داشته است؛ همانطور که می بینیم علی رغم وجود مشکلات در بخش تولید کشاورزی ما امروز شاهد افزایش در تولید هستیم و این بیانگر آن است که انتقال مفاهیم جدید و دانش نو به مزراع کشاورزان و تولیدکنندگان موثر واقع شده و قطعا بخش مهمی از آن حاصل تلاش دوستان ما در بسیج مهندسین کشاورزی استان است.

رئیس شورای مرکزی بسیج مهندسین کشاورزی استان زنجان تصریح کرد: در راستای تعامل هرچه بیشتر با بسیج مهندسین کشاورزی استان و جهادکشاورزی استان، برنامه های سالیانه جهادکشاورزی در ابتدای سال با طرح در شورای بسیج مهندسین کشاورزی استان تدوین و جهت اجرا به شهرستان ها ابلاغ می شود تا بدین ترتیب هماهنگی و هم افزایی بهتری بین این دوسازمان برقرار شده و زمینه هایی که بسیج مهندسین در آن وارد می شود دیگر نیازی به ورود همکاران ما در جهاد نیست و تفکیک وظایف به خوبی صورت گرفته است.

گفتنی است همایش بزرگداشت 27 خردادسالروز تشکیل جهادسازندگی به فرمان امام راحل و چهارمین سالروز تاسیس بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی امروز در سالن اجتماعات سازمان جهادکشاورزی استان زنجان با حضور آیت الله خاتمی نماینده ولی فقیه و امام جمعه محترم استان،سردار کرمی فرمانده سپاه انصار المهدی زنجان، دکتر جعفری رئیس سازمان جهادکشاورزی و رئیس شورای بسیج مهندسین کشاورزی استان ومهندس علیرضا زینعلی رئیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی زنجان برگزار می شود.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar