سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۸۷۹۱۱۹
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۳۹۶- ۴۴: ۱۶
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه محدودکردن رشته‌های دانشگاه آزاد مخالفت با اصل این دانشگاه است، گفت: حذف رشته‌های دانشگاه آزاد کارشناسی نیست.
به گزارش خبرگزاری بسیج؛ محمد قمی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه دانشگاه آزاد به عنوان یک مؤسسه برای جوابگویی به نسل جدید و نیازهای دانشگاهی تاسیس شده و مجلس و شورای اسلامی هم آن را تصویب کرده و در اصل 44 قانون اساسی نیز به بخش خصوصی تاکید شده است، این دانشگاه در این زمینه‌ها موفق بوده و نیاز جوانان را پاسخ داده است.

وی با بیان اینکه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نیز برای دانشگاه آزاد تلاش زیادی کرد، اظهار داشت: اگر رشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد را محدود کنند یعنی در واقع می‌خواهند با اصل دانشگاه آزاد مقابله کنند و وقتی رشته‌ها را حذف کنند یعنی دانشگاه، دانشجو نداشته باشد و اساتید بیکار باشند بنابراین وزارت علوم و شورای عالی انقلاب فرهنگی باید در این قضیه وارد شوند و اجازه ندهند به دانشگاه آزاد لطمه‌ای وارد شود تا این دانشگاه بتواند همچنان پاسخگوی نیاز نسل جوان باشد.

قمی گفت: دانشگاه آزاد چندین سال است که شهریه دانشجویان را اضافه نکرده و درآمد دیگری غیر از شهریه ندارد یا این درآمدها کم است. به طور مثال کارهای ارتباط با صنعت و تولیدات دانش بنیان در دانشگاه آزاد به تازگی آغاز شده و از نظر اقتصادی این دانشگاه وضعیت خوبی ندارد. بنابراین حذف رشته‌ها اصلا به صلاح نیست و حتما مسئولان باید توجه داشته باشند که رشته‌ها را به دانشگاه آزاد برگردانند و حتی توسعه دهند. زیرا حذف رشته‌های دانشگاه آزاد کارشناسی نیست.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: