سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۸۷۹۲۳۷
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۳۹۶- ۴۵: ۰۱
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی:
عضو کمیسیون آموزش و کمیسیون تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت:وقتی دردانشگاه آزادنزدیک به40درصد ازدانشجویان مقاطع ارشدو دکتری تحصیل می کنندو چنین باری از دوش دولت بر می دارد قاعدتا باید به آن کمک کنیم تاتقویت شود.
به گزارش خبرگزاری بسیج، جبار کوچکی نژاد، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب رشته محل های دانشگاه آزاد در کمیته سه نفره مجلس، گفت: در برخی تصمیمات مانند همین موضوع حذف رشته ها، وزارت علوم برای دانشگاه آزاد افراط و تفریط وجود دارد. بدین معنا که بعضی از تصمیمات را در مقطعی اعلام می کنند و یک استرسی به بدنه دانشجویان، خانواده ها و مسئولان خود دانشگاه وارد می کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود: ما معتقدیم که حتی کنکور تحصیلات تکمیلی هم به وزارت علوم واگذار شده است هم باید به خود دانشگاه بازگردانده شود. وقتی در دانشگاه آزاد نزدیک به 40 درصد از دانشجویان مقاطع ارشد و دکتری تحصیل می کنند و چنین باری از دوش دولت بر می دارد قاعدتا باید به آن کمک کنیم تا تقویت شود. متاسفانه تحقیقات ما نشان می دهد که افرادی که در حوزه اموزش غیردولتی وزارت علوم هستند، به دنبال تقویت مراکز آموزشی دیگر هستند.

وی با بیان اینکه کمیسیون آموزش پیگیری احقاق حق دانشگاه آزاد اسلامی در موضوع حذف رشته ها خواهد بود تاکید کرد: ما بعنوان نمایندگان مردم باید نسبت به بعضی موارد افشاگری کنیم. برخی به جای اینکه نگاه یکنواختی به بخش خصوصی داشته باشند بیشتر به دنبال پر کردن جیب خود هستند.

منبع ایسکا نیوز

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar