سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۸۸۱۴۸۸
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۶- ۳۸: ۱۵
در ماه رمضان امسال؛
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد آذربایجان شرقی گفت: در ماه رمضان امسال 9 هزار و 740 حامی جدید در قالب طرح محسنین و اکرام ایتام جذب شده اند، این تعداد حامی از طریق برنامه ماه عسل و برپایی پایگاه های جذب حامی در طول ماه رمضان جذب این نهاد شده اند.

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی به نقل از روابط عمومی کمیته امداد استان، امیر شبان شبستری با اشاره به اینکه هشت هزار و 737 فرزند و یک هزار و 250 یتیم تحت حمایت کمیته امداد استان در ماه رمضان امسال دارای حامی شده اند، افزود: هشت هزار و 606 حامی جدید برای حمایت از فرزندان محسنین و یک هزار و 134 حامی جدید نیز برای حمایت از ایتام در ماه مبارک رمضان امسال جذب شده است.

وی با بیان اینکه طرح اکرام ایتام به منظور حمایت از کودکان یتیم و طرح محسنین برای حمایت از خانواده های نیازمند دارای سرپرست بیمار، ازکار افتاده و همچنین فرزندان غیر یتیم خانواده های نیازمند اجرا می شود، اظهار کرد: حامیان ایتام تحت حمایت علاوه بر مساعدت های نقدی در هر ماه پیگیر مشکلات تحصیلی، مسکن و جهیزیه فرزندان معنوی خود هستند و در حد توان نسبت به حل این مشکلات اقدام می کنند.

شبان خاطرنشان کرد: فرزندان مشمول طرح محسنین، دارای شناسنامه با اولویت های نیازهای خانواده هستند که به محض مراجعه حامی نوع نیاز فرزند و خانواده در اختیار حامی قرار داده می شود و پس از آن کمک های حامی با اطلاع و ارائه بیلان ماهیانه و سالیانه به فرد خیر، صرف اموری مانند خرید مسکن، تامین جهیزیه، درمان و تحصیل می شود.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان با قدردانی از کمک خیران به نیازمندان، بیان کرد: کمیته‌ امداد به عنوان نهاد حمایتی به تنهایی قادر به تامین تمامی نیازهای خانواده‌های نیازمند نیست و لازم است خیران برای رفع مشکلات نیازمندان بیش از پیش یاریگر این نهاد باشند چراکه کمک های حامیان و خیران به نیازمندان نقش اساسی در ارائه خدمات بهتر به خانواده های مورد حمایت ایفا می کند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar