سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۸۸۸۲۶۸۸
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۶- ۱۱: ۰۱
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری لرستان:
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری لرستان گفت: درگذشته با انباشت ۱۱۵ هزار بیکار در لرستان مواجه بودیم که با اقدامات صورت گرفته این تعداد در استان به ۶۹ هزار نفر کاهش پیدا کرد.


به گزارش خبرگزاری بسیج از لرستان؛ مهرداد غضنفری، شامگاه چهارشنبه در مراسم افتتاحیه سومین همایش ملی کارآفرینی و توسعه با محوریت اشتغال که در سالن آمفی‌تئاتر اتاق بازگانی لرستان برگزار شد، بابیان اینکه بشر برای تأمین نیازهای خود از ابتدا نیازمند کار و تلاش بوده اظهار داشت: کار کلید شکوفایی استعدادهای بشر بود.
وی با اشاره به اینکه کارآفرینی از مباحث اصلی در توسعه اقتصادی و اجتماعی است، افزود: کارآفرینی منجر به خلق یک ارزش می‌شود و این فرایند را کسی طی می‌کند که دارای ویژگی‌های خلاقیت، اختراع و سرمایه‌گذاری باشد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری لرستان بیان کرد: در کشورهای توسعه‌یافته از ابتدایی‌ترین محیط‌های آموزشی بحث کارآفرینی را دنبال کرده‌اند چراکه جامعه‌ای را توسعه‌یافته می‌دانند که سمت خلاقیت‌ها و مباحث کارآفرینانه برود.

غضنفری با اشاره به اینکه اقتصاد پایدار و توسعه پایدار از مسیر اقتصاد مبتنی بر کارآفرینی می‌گذرد و در این راستا باید در ارائه آموزش‌ها، خلاقیت و نوآوری را مدنظر قرارداد، تصریح کرد: توسعه پایدار از مسیر اقتصاد مبتنی بر کارآفرینی می‌گذرد اما در مسیر کارآفرینی ضعف‌هایی در کشور وجود دارد که باید به آن توجه کرد.

وی بیان کرد: در مسیر کارآفرینی نهایت کار برای ما توسعه پایدار اقتصادی، توسعه اشتغال پایدار و رشد پایدار در مسائل اقتصادی است و الزامات این مسیر تقویت فرهنگ عمومی کارآفرینی است.

غضنفری با اشاره ایجاد ۷۵ هزار فرصت شغلی در استان طی سال‌های اخیر گفت: درگذشته با انباشت ۱۱۵ هزار بیکار در لرستان مواجه بودیم که با اقدامات صورت گرفته این تعداد در استان به ۶۹ هزار نفر کاهش پیدا کرد.

وی با اشاره به انتخاب لرستان به‌عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی گفت: ۵۸۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای اقتصادی لرستان پرداخت شد که سبب شد ۳۰۰ واحد صنعتی و ۱۴۰ واحد راکد در استان فعال شدند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری لرستان عنوان کرد: 4 هزار و ۱۳۶ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در حوزه اشتغال لرستان سال گذشته انجام‌شده است که سال جاری ۶ هزار میلیارد تومان در این حوزه سرمایه‌گذاری می‌شود.

انتهای پیام/

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: