سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۸۸۳۹۱۵
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۶- ۲۲: ۰۵
6سال تا رسیدن به چشم انداز 1404؛ دستاوردها و غفلت‌ها/2
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نهم گفت: ما در آینده ای نزدیک دوباره شاهد افزایش نرخ تورم خواهیم بود مگر آنکه دولت بتواند در عمل به سمت رشد و رونق اقتصادی حرکت کند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری بسیج، آبان ماه سال 1382 بود که رهبر معظم انقلاب طی اقدامی انقلابی سند چشم انداز 20 ساله ای را ابلاغ کردند تا کشور در این مدت به قله پیشرفت، توسعه و سازندگی در منطقه برسد. این برنامه علی‌رغم اینکه به صورت کلی بیان شده بود، اما راه روشنی برای دولت ها بود تا با بسیج امکانات، اختیارات و تدابیر خاص بتوانند کشور را هرچه بیشتر به اهداف این سند نزدیکتر کنند.

امروز اما دولت دوازدهم آخرین دولتی است که باید اقدامات پایانی رسیدن به اهداف چشم انداز 1404 را عملیاتی کرده و دولت بعد، دولت رونمایی کننده از سند مذکور است. با این حال این سؤال پیش می آید که با وجود وضع نابسامان اقتصادی در همه بخش های کشور که در چند سال اخیر به اوج خود رسیده است، چطور می توان انتظار تحقق یافتن اهداف این سند را داشت؟

جعفر قادری عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نهم در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری بسیج، با اشاره به توجه سند چشم انداز به موضوع عدالت اجتماعی و از بین بردن فاصله طبقاتی با بیان اینکه از لحاظ عدالت اجتماعی و شاخص ضریب جینی در دولت گذشته وضعیت بهتری داشتیم، افزود: متاسفانه در دولت یازدهم شاهد افزایش فاصله طبقاتی بودیم، نیاز است که دولت دوازدهم در این زمینه تلاش مضاعفی داشته باشد تا ضریب جینی به حد مطلوبی برسد و به سمت تحقق عدالت اجتماعی حرکت کنیم.

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: ما در آینده ای نزدیک دوباره شاهد افزایش نرخ تورم خواهیم بود مگر آنکه دولت بتواند در عمل به سمت رشد و رونق اقتصادی حرکت کند.

قادری با بیان اینکه ایران رتبه 18 اقتصاد را در جهان دارد، تصریح کرد: این رتبه اصلا مطلوب نیست، اگر می خواهیم به اهداف سند چشم انداز دست یابیم باید نرخ رشد اقتصادی سریع‌تری داشته باشیم تا بتوانیم در منطقه از ترکیه و عربستان پیشی بگیریم. اگر با نرخ رشدی که هم اکنون وجود دارد پیش برویم، پاکستان هم از ما جلو می افتد و این قابل قبول نیست.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نهم شورای اسلامی تأکید کرد: دولت دوازدهم با سرعت دادن به رشد اقتصادی باید زمینه را برای بهتر شدن وضعیت معیشتی دهک های کم درآمد جامعه فراهم سازد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar