سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۸۸۸۴۲۳۳
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۶- ۳۱: ۰۷
دکتر جهانسوز در شورای قشر بسیج مهندسین کشاورزی استان لرستان خبر داد:
سازمان بسیج مهندسین کشاورزی کشور اعتبارات و تجهیزات راه اندازی کلینیک سیار دامپزشکی در استان لرستان را با هدف ارائه خدمات درمانی و آموزشی به دامپروران در مناطق محروم تامین خواهد کرد.
به گزارش سازمان بسیج مهندسین کشاورزی خبرگزاری بسیج، ششمین شورای قشر سازمان بسیج مهندسین کشاورزی لرستان با حضور دکتر جهانسوز رئیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی کشور  در محل سالن جلسات بسیج مهندسین استان لرستان برگزار شد.

در حاشیه برگزاری این جلسه رضا سلیمانی فر مسئول سازمان بسیج مهندسین کشاورزی استان لرستان در گفت و گو یی بیان داشت: ارائه گزارش فعالیت های بسیج مهندسین کشاورزی استان در اجرای طرح بسیج همگام با کشاورز، طرح بسیج همگام با منابع طبیعی و اردوهای جهادی از اهم موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.

وی با تشریح برنامه های مصوب سال 96 از سوی سازمان بسیج مهندسین کشاورزی استان لرستان خاطر نشان کرد: علمی کردن کشاورزی با هدف افزایش بهره وری در تولیدات کشاورزی از اهداف برگزاری کلاس های آموزشی در فصل زراعی در روستاهای تحت پوشش طرح همگام با بسیج کشاورزاست؛ در سال 96 در نظر داریم تعداد روستاهای هدف طرح بسیج همگام با کشاورز را به تعداد 100 شبکه افزایش دهیم وتولیدات زراعی و باغی و دامی هر روستا در طول فصل زراعی تحت نظارت یک کارشناس انجام می شود.

سلیمانی فر با اشاره به آغاز برداشت گندم در استان لرستان افزود: بسیج مهندسین کشاورزی استان لرستان با داشتن 4 کانون فعال شهرستانی در زمینه افزایش عملکرد محصولات استراتژیک مانند کلزا،گندم،جو و ذرت در کلیه مراحل کاشت داشت و برداشت پا به پای کشاورزان تلاش می کند و کلیه خدمات آموزشی و مبارزه با آفات به ویژه سن گندم را به طور کامل اجرا کرده است.

وی با اعلام آمادگی بسیج مهندسین کشاورزی استان لرستان برای اجرای کیل گیری از مزارع نمونه طرح بسیج همگام با کشاورز تصریح کرد: سال گذشته مزارع شاخص گندم تحت نظارت کارشناسان بسیجی منطقه ما در حدود 50 تن افزایش عملکرد از خود نشان داده است که پیش بینی ما این است میزان تولید در هکتار در سال جاری نیز چندین برابر افزایش خواهد داشت و رکورد جدید به زودی با اجرای کیل گیری توسط کارشناسان جهاد کشاورزی مزارع نمونه اعلام خواهد شد.

سلیمانی فر از ابلاغ دستورالعمل اجرایی کلینیک سیار دامپزشکی بسیج مهندسین کشاورزی استان لرستان در آینده نزدیک خبر داد و بیان داشت: در ششمین جلسه شورای قشر استان که با حضور رئیس محترم سازمان بسیج مهندسین کشاورزی کشور جناب آقای دکتر جهانسوز برگزار شد، ایشان با بررسی مستندات ظرفیت های دامپروری استان، نیاز سنجی مناطق محروم و تعداد فارغ التحصیلان دامپزشکی و دامپروری لرستان، موافقت خود را نسبت به واگذاری سهمیه کلینیک سیار دامپزشکی در استان لرستان اعلام نمود و ابراز امیدواری کرد بتوانیم در کنار سازمان دامپزشکی و جهاد کشاورزی شاهد افزایش بهره وری تولیدات دامی استان و رفع نیاز به واردات در این زمینه باشیم.بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar