سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۸۸۸۷۸۹۹
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۶- ۵۶: ۰۹
پلیس بین الملل، ‘اینترپل’ در اقدامی عجیب نام ‘گلمراد حلیم اف’ از فرماندهان اصلی داعش را از لیست تحت تعقیب خودحذف کرده است.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری بسیج، پلیس بین الملل، اینترپل در اقدامی عجیب نام گلمراد حلیم اف از فرماندهان اصلی داعش را از لیست تحت تعقیب خودحذف کرده است.

در فهرست اینترپل در کنار حلیم اف نام ده ها جوان دیگر تاجیک به اتهام اقدامات تروریستی و تشکیل سازمان های جنایی ثبت شده تحت پیگرد قرار داشت اما روز گذشته در بخش وب سایت رسمی اینترپل در قسمت«تاجیکستان» اسم این سرهنگ فراری حذف شده است.

به گزارش فارس، وزارت کشور تاجیکستان در رابطه به این موضوع عنوان کرد: حلیم اف هنوز تحت پیگرد قرار دارد و مشخص نیست که چر اینترپل اسم وی را از وب سایت رسمی خود خارج کرده است.

به گفته این منبع، اسم، عکس و اتهامات حلیم اف در وب سایت رسمی وزارت کشور تاجیکستان قرار دارد و تا زمان بازداشت و یا تائید مرگ وی همچنان باقی خواهد ماند.

به گفته یک نماینده در نهاد اینترپل تاجیکستان، ناپدید شدن نام ده ها جنگجوی تاجیک از جمله اسم حلیم اف از لیست پلیس بین المللی غیر ممکن است، چون همه آنها همچنان تحت پیگرد قرار دارند و کشته شدن و یا بازداشت آنها به طور مشخص تایید نشده است.

این نماینده اینترپل علت ناپدید شدن اسم این متهمین از لیست پلیس بین‌المللی را مشکل فنی عنوان کرد.

سال گذشته مقامات امنیتی تاجیک عنوان کردند که پلیس بین المللی 342 شهروند این کشور را تحت پیگرد قرار داده است که 275 نفر آنها به عضویت در گروه های افراطی و تروریستی متهم هستند.

حلیم اف در تاریخ 27 می سال 2015 و یک ماه پس از ناپدید شدن در نواری ویدئویی از پیوستن خود به داعش خبر داد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar