سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۸۸۸۸۲۶۲
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۶- ۳۱: ۱۹
مدیر شیلات و آبزیان استان زنجان:
آبزی‌پروری همچنان جزو اقتصادی ترین فعالیت های بخش کشاورزی استان محسوب می شود.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج زنجان، مدیر شیلات و آبزیان استان زنجان گفت: سال گذشته حدود 13 هزار و 700 تن انواع ماهیان سردآبی و گرمابی در 566 مزرعه پرورش ماهی استان زنجان تولید شد که نسبت به برنامه هدفگذاری شده از رشد 25 درصدی برخوردار است.

محمود صیاد بورانی شاغلین مستقیم حوزه آبزی پروری در استان زنجان را 2 هزار و 53 نفر اعلام کرد و افزود: یک هزار و 510 میلیارد ریال درآمد ناخالص این تعداد بهره بردار طی سال گذشته بوده است.

وی متوسط درآمد ناخالص هر آبزی پرور در استان زنجان را نیز 730 میلیون ریال اعلام کرد و گفت: آبزی‌پروری همچنان جزو اقتصادی ترین فعالیت های بخش کشاورزی استان محسوب می شود.

بورانی با بیان اینکه سال گذشته شهرستان ماهنشان با 9 هزار و 200 تن بیش از 67 درصد تولید آبزیان استان را به خود اختصاص داد، تصریح کرد: شهرستان زنجان نیز با حدود 2 هزار تن تولید، سهمی بالغ بر 14 درصدی در تولید آبزیان استان داشته است.

مدیر شیلات و آبزیان استان زنجان با اشاره به اینکه شهرستان ایجرود نیز با یک هزار و 300 تن تولید، رتبه سوم را در تولید آبزیان در استان داشته است، عنوان کرد: سال گذشته همچنین تولیدات آبزی در استان زنجان نسبت به سال 94 از رشد بیش از 12 درصدی برخوردار بوده است.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar