سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۸۸۸۴۶۴
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۳۹۶- ۰۰: ۱۰
در حالی نرخ تورم در سال گذشته حدود ۱۰ درصد بوده که شاخص قیمت تولیدکننده محصولات کشاورزان تنها ۲ درصد افزایش یافته که حاکی از فقیرتر شدن کشاورزان در سال ۹۵ است.
به گزارش خبرگزاری بسیج، مرکز آمار ایران گزارش شاخص قیمت تولید کننده زراعت، باغداری و دامداری سنتی (تعدیل یافته) سال 95 را منتشر کرده است که در این گزارش به ارائه قیمت تولید کننده (سرخرمن)محصولات کشاورزی پرداخته شده است که از مقایسه اطلاعات حاصل از این گزارش با نتایج طرح خرده فروشی می توان به بررسی نقش واسطه ها ودیگر عوامل موثر در شکل گیری سایر قیمت ها تا رسیدن محصول به دست مصرف کننده نهایی پرداخت.

براساس شاخص قیمت تولید کننده زراعت،باغداری و دامداری سنتی (برمبنای100=1390)  در سال 1395 برابر است با 221/2 که نسبت به سال قبل 2درصد (نرخ تورم سالانه) افزایش یافته است. 

آنچه در جدول زیر آمده، وضعیت اسف بار افزایش قیمت خرید محصولات کشاورزی از کشاورزان طی سه سال گذشته را نشان می دهد که علیرغم رشد سرسام آور قیمت مصرف کننده این محصولات در بازار، سهم کشاورزان از این افزایش قیمت ها ناچیز بوده و سهم عمده به دلال ها رسیده است.

متن کامل گزارش مرکز آمار ایران رااینجاببینید.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar