سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۸۸۹۰۵۷۴
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۶- ۰۹: ۲۳
مردم شهیدپرور روستاهای بختگان ،دلالب ، درب ، صحرای خمین ، چلچلک ، مله ، آرزو ، ابوالعباس ، چیدن و رباط ساعاتی در انتظار رسیدن پیکر مطهر شهدای گمنام بودند که سرانجام این انتظار، با فرارسیدن لحظه ناب عشق و عاشقی مردم و زیارت پیکر مطهر شهدای گمنام به پایان رسید

پیکر پاک سه کبوتر مهاجر با بدرقه خانواده‌های شهدا و مردم شهیدپرور دیار شهید مجتبی زکوی‌زاده، سردار شهید فرامرز رضازاده و سردار شهید محمدرضا علیخانی در کوه مُنگَشت آرام گرفت.

 

همزمان با ایام شهادت حضرت امام جعفر صادق(ع) ششمین ستاره آسمان امامت و ولایت پیکر پاک 3 شهید گمنام دوران دفاع مقدس در باغملک زادگاه سردار شهید صحن‌علی تاراس و سردار شهید تاج‌محمد پرویزی تشییع شد.

پیکر مطهر این شهدای والامقام پس از تشییع باشکوه توسط مردم دیار ابوالعباس به تپه شهدای گمنام منتقل شد که حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی هاشمی‌نژاد، امام‌جمعه باغملک و آیت‌الله سید‌نورالدین طباطبایی از روحانیون منطقه بر ابدان طیبه این شقایق‌های خونین نماز اقامه کردند.

پیکر پاک این سه کبوتر مهاجر با بدرقه خانواده‌های شهدا و مردم شهیدپرور دیار شهید مجتبی زکوی‌زاده، سردار شهید فرامرز رضازاده و سردار شهید محمدرضا علیخانی در کوه منگشت منطقه ابوالعباس باغملک آرام گرفت تا مزارشان زیارتگاهی برای مردم این سرزمین شود.

یکی از این شهدای دفاع مقدس جوان 20 ساله‌ای است که در عملیات رمضان در تابستان سال 1361 در نبرد با دشمنان شهید شد.

این جوان دلیر در منطقه عملیاتی پاسگاه زید شربت شهادت نوشید و پس از 35 سال پیکر پاکش میهمان مردم دیار ابوالعباس باغملک شد.

یکی دیگر از این شهدای والامقام شهید گمنامی است که در زمان شهادت 17 سال سن داشت و در اسفند ماه سال 1362 در عملیات خیبر به آسمان پر کشید.

این جوان ایرانی در منطقه عملیاتی جزایر مجنون به فیض شهادت نائل شد و پس از 34 سال پیکر پاکش توسط کمیته جست‌وجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح تفحص شد و به خاک وطن بازگشت.

لاله بی‌نشان دیگر نیز جوانی 20 ساله است که در اسفند ماه سال 1363 در عملیات بدر به شهادت رسید و نام خود را در زمره شهدای اسلام ثبت کرد.

این رزمنده جوان در منطقه عملیاتی شرق دجله آسمانی شد و پیکر پاکش با گذشت 33 سال به وطن بازگشت تا در خاک شهیدپرور منطقه ابوالعباس باغملک آرام گرفت.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: