سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۸۹۲۵۲۵
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۶- ۵۳: ۱۳
با افزایش مصرف آب در فصل گرما و محدودیت منابع آبی، آب شرب 21 روستاي شهرستان پارس آباد مغان نوبت بندی شد.

به گزارش خبرگزاری بسیج از پارس آباد به نقل از آران مغان، با افزایش مصرف آب در فصل گرما و محدودیت منابع آبی، آب شرب 21 روستا در شهرستان پارس آباد مغان نوبت بندی شده است به این نحو که طی شبانه روز آب مصرفی مشترکان بر اساس برنامه ریزی انجام شده برای چند ساعت قطع می شود.

نوبت بندی آب شرب روستاهاي پارس آباد مغان در حالي است كه اين شهرستان مرزي با واقع شدن در كنار رود پرآب ارس با بحران آب مواجه هست.

با وجود گذشت بیش از 38 سال از پیروزی انقلاب اسلامی، عشایر و قشلاقات برخی مناطق مغان به خاطر نبود آب لوله کشی شده با مشکل دائمی و روزمره دسترسی آسان به آب سالم و بهداشتی مواجه هستند و هر روز باید منتظر رسیدن تانکرهای آبی باشند.

به عقيده كارشناسان، هم اکنون به دلیل سوء مدیریت منابع آبی، هدر رفت آب در پی استفاده بی رویه در بخش های مختلف بويژه كشاورزي، نبود مدیریت صحیح برای استفاده از حق آبه های مرزی، کمبودن میزان نزولات آسمانی به همراه استفاده غیراصولی از منابع آبهای زیرزمینی نه تنها پارس آباد مغان بلکه کشور را با مشکل اساسی کمبود مواجه کرده که ادامه این روند غیرقابل جبران خواهد بود.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar